2021 Güzellik trendleri neler? Öne çıkan cilt bakım ve makyaj trendleri

Modada olduğu gibi güzellikte de neredeyse her hafta yeni bir trend ile karşılaşıyoruz! 2021 yılının da hem cilt bakım hem de makyajda yükselen …

05.03.2021
28
2021 Güzellik trendleri neler? Öne çıkan cilt bakım ve makyaj trendleri

Modada olduğu gibi güzellikte de neredeyse her hafta yeni bir trend ile karşılaşıyoruz! 2021 yılının da hem cilt bakım hem de makyajda yükselen trendleri var. Hem zamana, hem gündeme hem de popüler kültüre uyum sağlayan yeni yıl güzellik trendlerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2021 güzellik ve cilt bakım trendleri:

2020 yılının bize sağladığı en büyük kazanç ise güven alanımızın dışında, zorluklar karşısında hayatta kalabilmeyi öğrenmiş olmamız. Kendi sınırlarımızı, iç dünyamızı ve tepkilerimizi artık daha iyi biliyor, kendimizi daha iyi tanıyoruz. Evde geçirdiğimiz süre ile bakım rutinlerimiz daha uzun hale gelirken, cilt bakım ürünlerine olan ilgi de arttı. Instagram ve TikTok üzerinde beliren yeni ritüeller ise güzellik salonlarına gidemediğimiz zamanları telafi etmeyi hedefledi. Cilt bakım alışveriş tarzımız değişse de güzellik ürünlerine olan tutkumuz değişmedi! 2021’de aynı etkide büyümesi hatta katlanması beklenilen cilt bakım ürünleri, tüm profesyonel prosedürleri ev konforunuza taşıyacak. 

KORE CİLT BAKIMINA OLAN İLGİ ARTIYOR

Kore kozmetiği tarafından tüm dünyaya yayılan esans akımı, bu senenin de en popüler trendleri arasında! İster amacın cildini nemlendirmek olsun ister özel bir cilt problemini hedefle… Cilt bakım rutinini zenginleştirecek bir esans mutlaka var! 

VEGAN GÜZELLİK ÜRÜNLERİ

2021 güzellik trendlerinden biri olarak daha da yaygınlaşmaya başladı. Cildimiz için zararlı kimyasalları reddetmeye ve sürdürülebilirlik alanında adım atmış markaları tercih etmeye başladık. Hayvanlar üzerinde de test edilmeyen, zulüme karşı olan ürünleri aramaya özen gösterir olduk. 2021 güzellik trendlerinde vegan güzellik akımı ile beraber, cilt bakım rutinlerinde bitkisel yağ kullanımının popülerleşmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Deneyimlediğimiz ve aşina olduğumuz yağların dışında, her geçen gün yeni organik bitkisel yağlar keşfedilmektedir.

SADE BİR TEN MAKYAJI

Fondötensiz, pudrasız ve hatta allıksız bir ten makyajı düşünebiliyor musunuz? 2021’de düşünebilirsiniz. Güzel bir cilt bakımı rutiniyle cildinizi canlı göstermek mümkün. Canlı bir görünüm için kendinden parlak bir cilt ve biraz highlighter yeterli olacaktır.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.