Aşık Veysel’in ölmeden önce çekildiği son fotoğrafı ortaya çıktı!

79 yaşındaki gazeteci Yüce Önal, Aşık Veysel’in vefat etmeden önce çekildiği iki kareye bodrum arşivinde ulaştı. Sivas’ta ikamet eden gazeteci …

22.03.2021
9
Aşık Veysel’in ölmeden önce çekildiği son fotoğrafı ortaya çıktı!

79 yaşındaki gazeteci Yüce Önal, Aşık Veysel’in vefat etmeden önce çekildiği iki kareye bodrum arşivinde ulaştı.

Sivas’ta ikamet eden gazeteci Yücel Yönal, mesleği icabı işinin bir bölümünü dünyaca ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’na ayırdı. Yönal, 16 senedir yakından ilgilendiği Aşık Veysel’in geçmişten günümüze ulaşan özel fotoğraflarına bodrum katındaki arşivde ulaştı. Arşivden çıkan görüntülerde biri vefatından 12 diğeri ise 48 saat önce çekildi.

Vefatından önceki son karesinin ölümünden 12 saat önce çektiğini belirterek “O yılların Valisi Celal Kayacan’a telefon açtım. Sayın Valim Aşık Veysel’in durumu çok ağır dedim. Vali o zaman ‘yarın köyüne birlikte gidelim’ dedi. Ertesi gün Sivrialan’a, Aşık Veysel’in köyüne gittik. Vali Celal Kayacan Aşık Veysel’in ölümünden 12 saat önce görüştü. Biz şehre döndükten 12 saat sonra Aşık Veysel’in hakka yürüdüğü haberi yayıldı. Cenazesi o gün saat geç olduğu için defnedilmedi Aşık Veysel’in vasiyeti üzerine bir gün evde bekletildi. Ertesi gün hınca hınç dolu mezarına Türkiye’nin dört bir tarafından insanlar gelip Aşık Veysel’e ahtı vefa ettiler. 48 saat ve 12 saat önce Aşık Veysel’in Son fotoğraflarını ben çektim” şeklinde konuştu.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.