Banyo temizliği en pratik nasıl yapılır? Banyo temizliğinde zaman kazandıran 8 ipucu

Evimizde en çok kirlenen ve en çok hijyen olması gereken yerlerden birisi de banyo alanıdır. Çok sık kullanılan banyoyu temizlerken zamandan …

23.01.2021
22
Banyo temizliği en pratik nasıl yapılır? Banyo temizliğinde zaman kazandıran 8 ipucu

Evimizde en çok kirlenen ve en çok hijyen olması gereken yerlerden birisi de banyo alanıdır. Çok sık kullanılan banyoyu temizlerken zamandan tasarruf etmek ve geri kalan zamanı sevdiklerinizle geçirmek isterseniz size vereceğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz. Peki banyo temizliği en kolay nasıl yapılır? Banyo temizliğinde zaman kazandıran 8 ipucu:

Kadınların evde en çok yaptığı işlerden biri temizliktir. Özellikle banyoların temizliğinde zorlanan kişiler banyo alanlarının çok kirlenmesinden şikayet ediyor.  #Evdekal’dığımız bugünlerde banyo temizliğinde en çok dikkat etmemiz gereken şeylerden biri banyo temizliğidir. Nemli ve devamlı ıslak kalan banyolar eğer temizlenmezse nemlilik sebebiyle mikrop ve bazı zararlı mikroorganizmaların ideal yaşam yerlerine dönüşebilir. 
Zamanla biriken zorlu kirler ve kireç lekeleri banyo temizliğini zorlaştıran en büyük problemlerin başında geliyor. Ayrıca çok sık kullanılan klozetlerin taşında biriken kirecin temizliği biraz zorlayıcı olabiliyor. Bu duruma düşmemek için temizliğe nereden ve nasıl başlamak çok önemlidir. Çok hızlıca banyo temizliği yapacağınız birkaç püf noktası bulunuyor. İşte size vereceğimiz bu 8 pratik ipucu ile banyolarınızı tertemiz yapabilirsiniz. 

BANYO TEMİZLİĞİNDE ZAMAN KAZANDIRAN 8 İPUCU

Çok fazla zaman alan banyo temizliğini kolaylaştırmak için bazı ipuçları bulunuyor. 

1) Banyodaki fazlalıklardan kurtulun

2) Düzenleyicilerden yararlanın

3) Doğru temizleyicileri kullanın

4) Kurulama gerektirmeyen bezler kullanın

5) Her gün hızlı bir banyo temizliği yapın

6) Her duş sonrası banyoyu temizleyin

7) Duşakabini yağ çözücü ile temizleyin

8) Cam duşakabini bulaşık makinesi parlatıcısı ile temizleyin.

Tertemiz bir banyo temizliği için eğer kimyasal temizlik malzemelerini hayatınızdan çıkardıysanız sirke, karbonat ve Arap sabunu ile banyonun her tarafına çok kolay bir şekilde temizleyip hijyen bir hale getirebilirsiniz.

Bütün banyo temizliğini sirke ile yapılabilirsiniz. Musluklar, ayna, dolap içleri ve duşakabini sadece sirke ile temizleyebilirsiniz.

Klozeti ise sirke ve karbonat karışımıyla temizleyebilirsiniz. Eğer isterseniz eşit miktarda sirke ve Arap sabununu karıştırarak krem temizleyici elde ederek de  temizleyebilirsiniz.  

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.