Eski eşi tarafından darp edilen şiddet mağduru kadın ilk kez konuştu

Samsun’da eski eşi tarafından sokak ortasında dövüldüğü görüntülerle Türkiye gündemine oturan Emriye Metegül, olay sonrası ilk kez konuştu …

16.03.2021
13
Eski eşi tarafından darp edilen şiddet mağduru kadın ilk kez konuştu

Samsun’da eski eşi tarafından sokak ortasında dövüldüğü görüntülerle Türkiye gündemine oturan Emriye Metegül, olay sonrası ilk kez konuştu.

Samsun’un Canik ilçesinde 6 Mart günü eski eşi İbrahim Zarap tarafından 5 yaşındaki kızlarının gözleri önünde dövülen Emriye Metegül, tedavisinin ardından taburcu oldu. Olay sonrası ilk kez konuşan ve o anları anlatan mağdur kadın, “Kızımı almıştı, kızımı almak için meydana buluştuk. Gittiğimde alkolüydü. Çocuğuma ‘babana birkaç gün gitmeyeceksin’ dedim. O sıra nasıl oldu anlamadım. Bayılmışım, sonrasını hatırlamıyorum.” dedi.

Adliyeye sevk edilen İbrahim Zarap, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı. İyileşen Metegül ise, evinde istirahat ediyor. “Kızımı almıştı, kızımı almak için meydana buluştuk. Gittiğimde alkolüydü anladım. Ben de kızımı alırken ‘çocuğun yanında bunu içmemesi’ gerektiğini söyledim. Çocuğuma da ‘babana birkaç gün gitmeyeceksin’ dedim. O an sinirliydi. Çocuk üşüyordu. O sıra nasıl oldu anlamadım, bayılmışım, 3-4 dakika sonra kendime geldiğimde yüzüm gözüm kan içinde, etrafa bakıp, çantama uzanmaya çalıştım. Telefonu almaya kalkınca, telefonu kırdı. Sonra tekrar bayılmışım, sonrasını hatırlamıyorum. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Çünkü hak ediyor bunu. 5 yaşında kızımın bir günahı yoktu. O içtiği şeylerin etkisi altına bunları yapmaya hakkı yoktu. Bunu asla kabul etmiyorum. İtirazda bulunulmuş; tutuklu yargılanmasını istiyorum.

3 yıldır ayrıyız zaten. Sürekli bir kıskançlık, sürekli bir güç gösterisi gösteriyordu. Birkaç kez şikayetçi olmuştum, uzaklaştırması yeni bitmişti. Burnum ve sağ gözümün altında kırıklar, akciğerimde kanama var. 2 gün ben kendime gelemedim. Kimseyi tanıyamadım. 2 gün boyunca şuurum yerinde değildi. Yanımda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Yanımda olup beni yalnız bırakmadılar. Kızım iyi. O da neye uğradığını şaşırdı. ‘Babamı artık istemiyorum’ diyor. Babasına düşkündü ama şimdi adını bile ağzına almak istemiyor. Görüntüleri izlemedim. Kızımın o çığlıklarına dayanamam diye izlemedim.” dedi.

Kadına şiddet olaylarında daima paylaşım yaptığını söyleyen Metegül, “Normalde bu tür şiddet olaylarında paylaşımlar yapardım. Bu sefer benim paylaşılmam tuhaf oldu. İnsanın aklına gelmeyen şeyler başına geliyor. Böyle olacağını bilsem, ne çocuğumu verirdim ne de kendim giderdim. Bu ne kullandığı belirsiz insanların ne yapacağı belli olmuyor. Sadece alkollü olduğu için uyardım. Hiç kimsenin yanına kar kalmasın. Özellikle çocuk şiddetin içinde. Şiddete ne kadar sessiz kalınıyorsa, o kadar çoğalıyor. Demek ki insanlara ikinci bir şans vermemek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.