Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da Sabina Toziya’nın veda sahnesi yayınlandı!

Usta oyuncu Sabina Toziya’nın beyninde tümör tespit edildi. Ameliyat olan ve yüzünün sağ tarafına felç inen sanatçı, rol aldığı Eşkıya Dünyaya …

20.01.2021
19
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da Sabina Toziya’nın veda sahnesi yayınlandı!

Usta oyuncu Sabina Toziya’nın beyninde tümör tespit edildi. Ameliyat olan ve yüzünün sağ tarafına felç inen sanatçı, rol aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrılmak zorunda kaldı. Toziya’nın veda sahnesi son yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bölümünde yer aldı.

Hastalığı sebebiyle rol aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan ayrılan oyuncu Sabina Toziya, yayınlanan cenaze sahnesiyle diziye veda etti. Ani bir ölümle vefat ettiği yazılan Hayriye Ana karakteri için cenaze sahnesi yazıldı. Hızır’ın annesine veda anı, diziye damgasını vurdu.

BEYNİNDE TÜMÖR ÇIKTI

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da Hızır Çakırbeyli karakterinin annesini canlandıran Makedonya asıllı Türk sanatçı Sabina Toziya, rahatsızlığı sebebiyle projeden ayrılmak zorunda kaldı. Yeni yıl haftasında ülkesi Makedonya’ya giden Toziya, dönüş sırasında bayıldı.

Beyninde tümör olduğu tespit edilen sanatçı, ülkenin Sağlık Bakanı Venko Filipce tarafından ameliyat edildi.  Kültür Bakan Yardımcısı Sedat Süleymani de, sanatçının durumuyla yakından ilgilendi. Sağ tarafına felç inen ve fizik tedavi görmeye başlayacak olan sanatçının, kemoterapi ya da radyoterapi görüp görmeyeceği henüz belli değil.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.