Eurovision seyirci ile düzenlenecek

Eurovision Şarkı Yarışması’nın prova ve final bölümleri seyirciyle yapılacak. Yarışma sırasında, seyircili kitlesel etkinliklerde koronavirüsün …

02.04.2021
13
Eurovision seyirci ile düzenlenecek

Eurovision Şarkı Yarışması’nın prova ve final bölümleri seyirciyle yapılacak. Yarışma sırasında, seyircili kitlesel etkinliklerde koronavirüsün bulaş testi de gerçekleştirilecek. 6 prova, 2 yarı final ve final yarışması olmak üzere 9 gösterinin tamamına da yaklaşık 3 bin 500 seyirci alınacak.

Koronavirüs testi zorunluluğu var

Seyirciler, negatif koronavirüs testi sonucunu göstermeleri koşuluyla salona alınacak. Yarışma Hollanda hükümetinin salgın döneminde kitlesel etkinliklerin güvenli biçimde nasıl gerçekleştirileceğinin araştırılmasına da olanak sağlayacak.

Eurovision Şarkı Yarışması Organizasyon Komitesi, yarışmanın seyirci önünde yapılması kararından memnun olduğunu açıkladı. Yapımcı Sietske Bakker, hayal bile edemeyecekleri bir fırsat sundukları için hükümete ve Fildlab projesi yöneticilerine teşekkür etti. Yarışma, Rotterdam’daki Ahoy Gösteri Merkezi’ndeki 18-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.