Felç geçiren sanatçı Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan ayrıldı

Usta oyuncu Sabina Toziya’nın beyninde tümör tespit edildi. Ameliyat olan ve yüzünün sağ tarafına felç inen sanatçı, rol aldığı Eşkıya Dünyaya …

18.01.2021
19
Felç geçiren sanatçı Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan ayrıldı

Usta oyuncu Sabina Toziya’nın beyninde tümör tespit edildi. Ameliyat olan ve yüzünün sağ tarafına felç inen sanatçı, rol aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrılmak zorunda kaldı.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde ayrılık yaşanıyor. Dizide Hızır Çakırbeyli karakterinin annesini canlandıran Makedonya asıllı Türk sanatçı Sabina Toziya, rahatsızlığı sebebiyle projeden ayrılmak zorunda kaldı. Yeni yıl haftasında ülkesi Makedonya’ya giden Toziya, dönüş sırasında bayıldı.

Beyninde tümör olduğu tespit edilen sanatçı, ülkenin Sağlık Bakanı Venko Filipce tarafından ameliyat edildi.  Kültür Bakan Yardımcısı Sedat Süleymani de, sanatçının durumuyla yakından ilgilendi. Sağ tarafına felç inen ve fizik tedavi görmeye başlayacak olan sanatçının, kemoterapi ya da radyoterapi görüp görmeyeceği henüz belli değil.

Diziden ayrılmak zorunda kalan sanatçının sağlık durumu göz önünde tutularak, oynadığı karakter için cenaze sahnesi yazıldı.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.