Gamze Zeynep Özçelik yine yüreklere dokundu! Sel vurmuş 50 bin mülteciye…

Umuda Koşanlar Derneğinin kurucusu olan Gamze Zeynep Özçelik, yoğun yağışlar nedeniyle sel felaketinin yaşandığı mülteci kampını unutmadı. Sel …

21.01.2021
13
Gamze Zeynep Özçelik yine yüreklere dokundu! Sel vurmuş 50 bin mülteciye…

Umuda Koşanlar Derneğinin kurucusu olan Gamze Zeynep Özçelik, yoğun yağışlar nedeniyle sel felaketinin yaşandığı mülteci kampını unutmadı. Sel felaketinden etkilenen 50 bin mülteciye erzak ve eşya dolu koliler hazırladı. Öte yandan sosyal medyadan da yardım kampanyası çağrısında bulundu.

Suriye sınırında yaşanan sel felaketi sonrası mülteci kamplarında yaşayanlar kötü etkilendi. Çadırların çoğu çamur altında kaldı. Gamze Özçelik, bu haber sonrası hemen kolları sıvadı.

Kurucusu olduğu Umuda Koşanlar Derneği aracılığı ile 50 bin mülteciye yardım eden Özçelik Derneğin resmi Instagram hesabından, “Biraz dışarıda kalınca üşüyoruz ya, gece gündüz o şekilde yaşadığınızı hayal edin. Tanık olduk, biliyoruz. Biliyorsak sorumluyuz. Görmezlikten gelemeyiz. Binlerce çocuk. Yapılan bağışların bir değerini bilseniz” notunu yazdı. İyilik meleği Özçelik, aynı zamanda daha bir çokların ihtiyacı olduğu ve bunun için herkesin destek vermesini istedi. 

HALUK LEVENT BULUŞMASI!

Şarkıcı Haluk Levent, Gamze Özçelik’i ofisinde ziyaret etti. Dernekleri olan ikili bu kez güçlerini birleştirerek hareket edecek. Özellikle sokak hayranları için proje planyan ikili bu haberi sosyal medyadan duyurdu. Haluk Levent sosyal medya hesabından “Umuda Koşanlar Derneğindeyiz. Sevgili @Gamze_Ozcelikkk  ve ekibi bizi misafir etti. Onlarla sokak hayvanları için yapılacak projeleri ve yeni öğretim dönemi öncesinde onarılması gereken okullarla ilgili yapılması gerekenleri konuştuk” notunu yazarak bir fotoğraf paylaştı. Paylaşıma anında yorum yağdı. İkiliyi bir arada gören hayranları “Bu ikili bir aradaysa tamam kurtuluyoruz 2020 senden” şeklinde esprili yorumlarda da bulundu.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NDAN ÖDÜL GELDİ!

Diyanet İşleri Başkanlığı Gamze Özçelik’i, Umuda Koşanlar Derneği ile yapmış olduğu yardım ve iyilik hareketlerinden dolayı ‘Ululslararası İyilik Ödülü’ne layık gördü. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş konuyla ilgili olarak, ‘Yaklaşık 8 sene önce bir iyilik için gönüllü gittiği bir Afrika’dan sonra kendini adeta mazlumlara yardımcı olmaya adadı. Kamerun’da su kuyusu açarak, İdlib’de savaş mağduru olan çocukların ya da dünyanın herhangi bir yerindeki yetimlerin yardımına koşarak onlara umut ışığı olmaya devam ediyor.’ açıklamasında bulundu.

PEKİ GAMZE ÖZÇELİK KİMDİR?

26 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Maltepe Anadolu Lisesi’nde başladıktan sonra Bilgi Üniversitesi’ne gitti. 1999 yılında Elite Model Look Ipek güzeli, 2000’de Miss Turkey 2. güzeli seçildi ancak bir hayır defilesi dışında podyuma çıkmadı. Oyunculuğa ağırlık verdi. “Arka Sokaklar” dizisindeki Zeynep karakteriyle büyük çıkış yakalayan oyuncu 2008 yılında Uğur Pektaş ile dünya evine girdi. Bu evlilikten bir oğlu oldu. Çiftin evliliği 2011 yılında sonlandı. Bir süre gözlerden uzak yaşayan Özçelik tamamen hayatını değiştirdi. Umuda Koşanlar derneğini kuracak hayır işlerine kendini adayan Özçelik hem ülke içi hem de ülke dışı hayırlara başladı. Geçtiğimiz sene tesettüre girdi. 

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.