İranlı kadınların güzellik sırları neler? İranlı kadınların saç ve cilt bakım önerileri

Pürüzsüz ciltleri ve göz kamaştıran parlak saçlarıyla çok beğenilen İranlı kadınların günlük uyguladıkları bakım rutinlerini duyunca çok …

27.02.2021
18
İranlı kadınların güzellik sırları neler? İranlı kadınların saç ve cilt bakım önerileri

Pürüzsüz ciltleri ve göz kamaştıran parlak saçlarıyla çok beğenilen İranlı kadınların günlük uyguladıkları bakım rutinlerini duyunca çok şaşıracaksınız. Kusursuz güzellikleriyle dikkat çeken İranlı kadınlarının cilt bakımlarını ve makyajlarını nasıl yaptıklarını sizler için araştırdık. İşte İranlı kadınlarının güzellik sırları…

İran’lı kadınlar güzelliklerine oldukça düşkün kadınlardır. Bakım yapmak makyaj yapmak güzel kokular sürmek onların vazgeçemeyecekleri zaafları olsa da sonunda güzel görünmek için çak farklı yöntemleri kullanırlar. Bu konuda oldukça başarılı olduklarını göre bilirsiniz. Pürüsüz Bir cilte sahiplerdir. Göz çevresi bakımı, Kaş, Kiprik, İstenmeyen tüyler için temizlik, El ve ayak bakımı ruj seçimi, makyaj malzemesi seçiminde oldukça seçiciler. İslam ülkeleri arasında en çok bakım yapan ülkeler arasında İran’lı kadınlar ilk sırada yer alırlar. 

GÜR KAŞLARININ SIRRI

Yoğun göz makyajı ile gür kaşlarını ön plana çıkaran İranlı kadınlar, Hindistan cevizi yağı ile her gece yatmadan önce mutlaka tarayarak kaşlarının hem bakımlı hem de muntazam görünmesini sağlıyorlar.

KUSURSUZ CİLTLERİNİN SIRRI

İranlı kadınlar, ölü deniz tuzu ile masaj yaparak cildinin pürüzsüz hale gelmesini, süt banyosu yaparak da kırışıklığın önüne geçmeyi başarıyor.

BADEM GÖZLERİNİN SIRRI

Badem gözleriyle ünlü İranlı kadınların gözlerini güzel göstermek için çok çaba sarf etmesine gerek yok… Gözlerindeki kahverengiyi daha ön plana çıkarmak için koyu renk far ve kalem kullanmak yeterli oluyor. Transparan bir farı göz kapağına uygulayıp ıslak eyeliner kullanmayı tercih ediyorlar. 

PARLAK SAÇLARININ SIRRI

Genelde sıkça saç rengi değiştiren İran’lı kadınlar saçları dolgun ve gür canlı bir görünüme sahiptir. Bu canlı ve gür saçların sırrı uyguladıkları bakımlar sonucunda elde ederler. Doğal olarak saçlar için üretilen yağlar ile bakım yaparlar. Bu yağlar arasında Argan yağı kullanarak düzenli periyodik aralıklar ile saçlarına argan yağı ile bakım yaparlar. Bunun sonucunda saçları gür ve parlak dolgun canlı bir görünüme kavuşur.

En Fazla Kullandıkları Doğal Bakım Yağları

– Susam Yağı
–  Hindistan Cevizi
–  Argan Yağı
–  Badem Yağı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.