İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine Erol Köse’den destek

Kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi adıyla bilinen, Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa …

20.03.2021
10
İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine Erol Köse’den destek

Kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi adıyla bilinen, Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye bakımından feshedildi. Fesih kararına desteğini sosyal medya hesabından gerçek verilerle birlikte açıklayan Erol Köse, sanatçıların milletin görüşünü yansıtmasına tahammülü olmayan kişiler tarafından linç edildi.

Kamuoyunun “İstanbul Sözleşmesi” adıyla bildiği,  “Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” adını taşıyan sözleşme Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye bakımından feshedildi. Alınan fesih kararına sosyal medyadan yaptığı paylaşımla desteğini açıklayan yapımcı Erol Köse’nin açıklamasında yer alan ifadeler şu şekilde:

“İstanbul Sözleşmesi feshedildi. Eldeki verilere göre bu sözleşme bu ülkeye girdiğinden beri kadına şiddet 100 kat artmış ve boşanmalar artmış, birçok Avrupa ülkesinde de bu sözleşme yasak… Kadın hakları savunucuları İstanbul Sözleşmesi uygulansın dediyse de unuttukları şu ki bu sözleşme yürürlükteydi zaten ve şiddet artmıştı korumuyordu, erkekleri adeta şiddete teşvik ediyordu özetle işe yaramıyor ve aileleri yok ediyordu. İddiaları zaten uzun zamandır mevcuttu.”

MİLLETİN GÖRÜŞÜNE SAYGISI OLMAYANLARDAN LİNÇ GİRİŞİMİ

Köse’nin paylaşımını gören ve kamuoyunun tanıdığı sanatçıların milletin görüşünü özgürce dile getirmesinden rahatsız olan bir kesim ise tahammülsüzlüklerini bir kez daha ortaya koyarak ünlü yapımcıyı sosyal medyadan linç etmeye çalıştılar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.