İstanbul’un en iyi Instagram’lık yerleri ve mekanları

Instagram’da en çok beğeni alan fotoğrafların başında manzara ve mekan fotoğrafları gelmektedir. Instagram’da hesabının keşfete düşmesi ve …

21.01.2021
19
İstanbul’un en iyi Instagram’lık yerleri ve mekanları

Instagram’da en çok beğeni alan fotoğrafların başında manzara ve mekan fotoğrafları gelmektedir. Instagram’da hesabının keşfete düşmesi ve görünürlüğünün artmasına da etki eden bu fotoğraflar için, İstanbul’da birçok güzel yer ve mekan bulunmaktadır. İstanbul’un en iyi Instagram’lık yer ve mekanlarını, haberimizde derledik.

Instagram’da birçok popüler hesap bulunuyor. Bu hesapların geniş takipçi kitlesine ulaşmasında, paylaştıkları fotoğraflar ve o fotoğraflarda kullandıkları konum bilgileri etkili oluyor. Bulundukları şehrin fotoğraf çekimi için en güzel ve ideal mekanlarını ve yerlerini seçen kullanıcılar, bu sayede beğenisi yüksek olan paylaşımları da elde etmiş oluyorlar. İstanbul, bu tarz mekan ve yerlerin çoğunlukta olduğu şehirlerin başında geliyor. Ücret ödeyip fotoğraf çekilmek için tercih edilen konsept mekanların yanında, tarihi dokusuyla ilgili uyandıran yerler de yoğun ilgi görüyor. Peki bu yer ve mekanlar nerelerdir? Instagram’da efekt dahi kullanmadan doğal hali ve konum bilgisiyle yüksek beğeni ve görünürlük alınmasını sağlayacak yer ve mekanları, haberimizde listeledik.

İSTANBUL’UN EN İYİ INSTAGRAM’LIK YERLERİ VE MEKANLARI

# 1 GALATA

İstanbul’un en popüler yerlerinden olan Galata, hem bulunduğu mekan hem de kule tepesinden güzel fotoğraflar çekilmesini sağlıyor. Galata Kulesi’nin çevresinde bulunan mekanlarda da, kule arka manzara yapılarak fotoğraf çekimleri yapılabiliyor.

# 2 SULTANAHMET CAMİİ VE ÇEVRESİ

Fatih’te bulunan Sultanahmet Camii, yıllardır fotoğraf sanatçılarının en çok tercih ettikleri çekim yerlerinden olmaktadır. Sultanahmet Camii ve çevresinde, manevi ve tarihi dokuyu yansıtabileceğiniz fotoğraflar çekebilirsiniz.  

# 3 ORTAKÖY

Instagram denilince akla ilk gelen yerlerden olan Ortaköy, Ortaköy Camii ve eşsiz deniz manzarasını arkanıza alıp derinlik algısını oluşturabileceğiniz fotoğraf çekilmenizi sağlıyor.

# 4 KARAKÖY

Karaköy sokakları ve konsept mekanları, Instagram’a fotoğraf çekilmek için en ideal semtler arasında yer alıyor. Özellikle cafelerin çoğunlukta olduğu sokaklarda, yaz akşamları için renkli fotoğraflar çekilebiliyor.

# 5 HAPPY HOUR

Instagram müzesi sloganıyla açılan ve içerisinde birçok tema bulunduran Happy  Hour, Galata’da bulunuyor. Makul bir giriş ücreti de bulunan bu müze, sosyal medya fenomenleri ve bazı ünlü isimler tarafından da tercih ediliyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.