‘İyi ki Varsın Eren’ filminin oyuncu kadrosu belli olmaya başladı!’

Trabzon’un Maçka ilçesinde terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Kıdemli …

03.01.2021
26
‘İyi ki Varsın Eren’ filminin oyuncu kadrosu belli olmaya başladı!’

Trabzon’un Maçka ilçesinde terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayatları, TRT tarafından sinema filmi oluyor. Çekimlerine başlanan filmin ilk tanıtımı, Eren Bülbül’ün doğum gününde TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in sosyal medya hesabından paylaşıldı. Filmin oyuncu kadrosu belli olmaya başladı.

TRT, Trabzon’un Maçka ilçesinde terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşamlarını, sinema filmi yapıyor. Çekimlerine başlanan ve 2021 yılında vizyona girmesi beklenen filmden ilk tanıtım, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in sosyal medya hesabında paylaşıldı. “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” adını taşıyan filmle ilgili olarak TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, ‘Eren Bülbül’ün doğum günü bugün. Yaşasaydı 19 yaşında olacaktı. 15 yaşında şehit oldu. Eren Bülbül’ün hayatını anlattığımız sinema filmimizin çekimlerine başladık. Her an iyilikle anılacaksın. #iyikivarsınEren.’ ifadelerini paylaştı.

Filmin yapımında; Ayla, Müslüm ve Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu gibi gişe rekorları kırmış başarılı yapımlara imza atan Mustafa Uslu’nun da imzası yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Özer Feyzioğlu, müziklerini ise Fahir Atakoğlu yapıyor.

TÜRKİYE’Yİ YASA BOĞMUŞTU!

Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017 tarihinde PKK’lı teröristlerin erzak çaldığını güvenlik güçlerine ihbar edip çıkan çatışmada korkusuzca Mehmetçik’in yanında duran 15 yaşındaki Eren Bülbül ile o’nu kurşunlardan korumak için üzerine atlayarak siper olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik, şehit olmuşlardı.

İŞTE ‘KESİŞME; İYİ Kİ VARSIN EREN’ FİLMİNİN İLK TANITIMI:

FİLMİN OYUNCU KADROSU BELLİ OLMAYA BAŞLADI!

Filmin yapımcı Mustafa Uslu, ‘Yerel tiyatrolarda rol alan oyuncu çocuklarla görüşüyoruz. Şu an Trabzon ve Samsunlu 3 çocukla görüşme halindeyiz. Başrolün o bölgedeki yaşantıyı ve şiveyi bilmesi lazım. Önümüzdeki hafta isimler tam olarak netleşecek.’ açıklamasında bulundu.

Uslu, ‘Eren, bu ülkenin kahramanı bir genç. Onu yaşatmak hepimizin görevi. Ailesine de filmde yer verip onlara hatıra bırakmak istiyorum.” Filmde Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’i Uğur Güneş, Eren Bülbül’ün annesini ise Gülçin Kültür Şahin canlandıracak.’ ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.