Kuzine fırın nasıl kullanılır? Kuzine fırın kullanımının püf noktaları ve özellikleri

Son zamanların gelişmiş üç boyutlu pişirme teknolojisiyle, fırındaki alt, üst ve turbo ısıtıcıları aynı anda çalıştırarak ısıyı eşit bir …

22.01.2021
18
Kuzine fırın nasıl kullanılır? Kuzine fırın kullanımının püf noktaları ve özellikleri

Son zamanların gelişmiş üç boyutlu pişirme teknolojisiyle, fırındaki alt, üst ve turbo ısıtıcıları aynı anda çalıştırarak ısıyı eşit bir yoğunlukla dağıtabilirsiniz. Bu sayede yemeklerin tüm yüzeyleri dengeli bir şekilde ısınır ve ideal pişirme gerçekleşmektedir. Peki kuzine fırın nasıl kullanılır? Fırın kullanmanın püf noktaları nelerdir? Kuzine fırın hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Birçok kişinin çocukluk dönemlerinde hatıralarında önemli bir yer edinen soba, son dönemde yapılan teknolojik değişimlerle birlikte çok farklı çeşitlerde piyasada yerini almaktadır. Kuzine fırın en belirgin özelliklerinden biri, buharlı pişirme aksesuarı sayesinde yemeklerin besin değerleri kaybolmadan buharda pişirme tekniği ile sağlıklı ve lezzetli pişirme sağlamaktadır. Birden fazla lezzeti açığa çıkarmak isteyenler için tercih edilen bu son teknoloji, profesyonel bir pişirme deneyimi kazandırır. Özel katalitik sayesinde kötü kokulara neden olan yağ artıkları emaye yüzey tarafından emilir, sizi temizlik yapmaktan kurtararak, pişirme konforunuzu artırır. Fırın kullanımıyla alakalı detaylı bilgileri sayfa içeriğinde bulabilirsiniz…

KUZİNE FIRIN KULLANMANIN PÜF NOKTALARI;

Teleskopik tepsi raf sistemli fırınlarda, tepsiyi dışarıya doğru çektiğinizde hareketli raylar tepsiyi size doğru yaklaştırır. Böylece ızgara ve tepsilerin kullanımı daha da rahat, kolay ve güvenli hale gelir.

Kuzinede 4 ayrı fırın bölmesi ve bir gözü yüksek performanslı wok ocak olmak üzere toplam 5 ocak gözü sayesinde birçok farklı yemeği aynı anda pişirme imkanı sunar. Krep, pirzola, hamburger köftesi gibi yemekleri geniş döküm yüzey ızgarası sayesinde tam kıvamında pişirir.

Buharlı sistemi olmasından dolayı, yemekleri besin değeri kaybolmadan pişirme sağlarken, fırında ısının nasıl dağıldığını, bazı noktalarda düzensiz sıcaklık yayılımı olup olmadığını kolaylıkla test edebilirsiniz.

Eski model fırınlara nazaran kırmızı ve beyaz etlerde ısının ayarında oynama yapmanıza gerek olmayabilir. Son teknoloji kuzine ile et türleri eşit oranda pişecektir.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.