MasterChef 2020 şampiyonu belli oldu! MasterChef Türkiye birincisi olan isim açıklandı!

Televizyon ekranlarının son yıllardaki en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye Tv8 ekranlarında bu yıl yine birbirinden yetenekli …

04.01.2021
30
MasterChef 2020 şampiyonu belli oldu! MasterChef Türkiye birincisi olan isim açıklandı!

Televizyon ekranlarının son yıllardaki en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye Tv8 ekranlarında bu yıl yine birbirinden yetenekli yarışmacılara ev sahipliği yaptı. Tüm Türkiye’nin takip ettiği finalde yarışmanın en yetenekleri isimlerinden Barbaros ve Serhat mücadele etti. MasterChef 2020 şampiyonu açıklandı! Peki, MasterChef şampiyonu kim oldu? İşte 2020 MasterChef Türkiye birincisi…

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN HABERE AİT FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Birbirinden iddialı yarışmacıların katılımıyla uzun bir sezonu geride bırakan MasterChef Türkiye’de sona gelindi. Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu jüriliğinde Tv8’de yayınlanan yarışmanın 3 Ocak Pazar akşamı yayınlanan bölümünde Barbaros ve Serhat arasında final mücadelesi oynandı. Tüm Türkiye’nin merak ettiği MasterChef 2020 şampiyonu kim olduğu belli oldu. İşte detaylar:

MASTERCHEF 2021 ŞAMPİYONU KİM OLDU?

7’den 70’e bütün Türkiye’nin heyecanla takip ettiği 2020 MasterChef birincisi bu akşam belli oluyor. Yüzlerce yemeğin pişirildiği, her hafta farklı bir adrese ziyaretlerin edildiği MasterChef Türkiye’nin sonuna gelindi. Yine birbirinden yetenekli ve iddialı yarışmacıların yer aldığı programda finale kalan 2 isim Barbaros ve Serhat oldu. İlk olarak 2 Ocak Cumartesi günü başlayan final turunda Barbaros 69, Serhat ise 66 puan aldı.

MasterChef Türkiye finalinin 2. turu ise 3 Ocak Pazar akşamı yeniden izleyici karşısına çıktı. Barbaros ve Serhat’ın hünerlerini sergilediği mücadelenin kazananı belli oldu. Serhat Doğramacı MasterChef 2020’nin şampiyonu oldu!

MASTERCHEF BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ BELLİ OLDU!

MasterChef Türkiye 2020 birincisinin alacağı ödül belli oldu. Bu yıl yarışmayı kazanan yarışmacı jeep sahibi olacak.

MASTERCHEF FİNALİNE BİR GÜN KALA!

TV8’in sevilen yemek programı MasterChef’te büyük finale son bir gün kaldı. Büyük final bu yıl iki gün boyunca sürecek. Cumartesi günü finalin ilk gecesi, pazar günü ise finalin ikinci gecesi yaşanacak. MasterChef 2 Ocak 2021 akşamı puan durumunda kim önde? İşte MasterChef büyük final ilk gecesinde kazanan isim! 

MasterChef büyük final puan durumu

1. oyun

Danilo Şef Serhat’a 8 puan verdi
Danilo Şef Barbaros’a 9 puan verdi.

Somer Şef Serhat’a 8 puan verdi.
Somer Şef Barbaros’a 8 puan verdi.

Mehmet Şef Serhat’a 7 puan verdi.
Mehmet Şef Barbaros’a 8 puan verdi.

Barbaros 25 Serhat 23

2. oyun

Mehmet Şef Serhat’a 7, Barbaros’a 7 puan verdi.

Somer Şef Serhat’a 7, Barbaros’a 7 puan verdi.

Danilo Şef Serhat’a 7 puan, Barbaros’a 7 puan verdi.

Barbaros 46 Serhat 44

Ekranların en çok sevilen yarışması Masterchef finaline sayılı günler kaldı. Masterchef finalinin Serhat ve Barbaros arasında yaşanan kıyasıya rekabet ile heyecan dolu anların yaşanmasını sağlıyor. Bu akşam yayınlanacak finalin iilk etabında yarışmacılar oldukça etkileyici yemekler sunuyor. İşte merakla beklenen Masterchef 2020 finali fragmanı:

29 Aralık Salı akşamı izleyici karşısına çıkan MasterChef Türkiye’de yarışmacılar tereyağlı konseptine uygun yemekler hazırladı. Emir ve Serhat ilk oyunda başlangıç yemeğini yapmaya çalıştı. Bir saat sürenin ardından şefler yemeklerin tadına baktı ve Serhat 24 puan alarak ilk oyunu kazandı. Emir’in toplam puanı ise 20 oldu.

İkinci oyunda ise ana ürün için yarışmacılar bu kez tereyağı konseptine göre ana yemek yapmaya çalıştı. Sürenin ardından şefler yemeklerin tadına baktı. Oyun sonunda Serhat toplam 43 puan alırken, Emir’in puanı 45 oldu.

Üçüncü ve son oyunda ise bu kez tatlı yemeği için yarışmacılar tezgah başına geçti. Bu yemek için de özel tariflerini hazırlayan yarışmacıların yaptıkları yemeklerin tadına şefler baktı. Şeflerin yaptığı tadımın ardından Serhat toplam 67 puana yükseldi. Emir ise 63 puanda kaldı. MasterChef’ten elenen Emir böylece üçüncülüğe adını yazdırdı.

MasterChef üçüncüsü olan Emir, yaptığı duygusal konuşmayla izleyenleri derinden etkiledi. Emir, “Ben kendime bir söz vermiştim. MasterChef finaline geldiğimde eksik olan yönüme çalışacağım ve onu yapacağım diye. Ama ben eğer o baklavayı açamıyorsam kupayı almaya hak kazanmıyorum demek ki. Belki büyük bir risk ama benim içim rahat etmezdi. Onlar finalde olmayı hak ediyormuş. Yarışmaya ilk geldiğimde kadın düşmanı yaftası oluşmuştu. Buna çok üzülmüştüm. Annem çok üzülecek birazcık. Beni kadınlar yetiştirdi ama babamın oğluyum. Babam bir şampiyondu. Onun gibi olmak istiyordum. Ne mutlu bana ki bir sürü sevenim oldu.” dedi.

MASTERCHEF’İN İLK FİNALİSTİ BELLİ OLDU!

MasterChef son bölümde 3’lü finale kalan Barbaros, Serhat ve Emir arasında ilk finalist olma mücadelesi yaşandı. 3 oyun ve 3 ürün mantığıyla yapılan final haftası oyununda 3 yarışmacı Mehmet, Danilo ve Somer Şefler yönetiminde başlangıç yemeği ile zeytinyağı konseptiyle yarışmaya start verdi. Başlangıç yemeğinde Mehmet, Danilo ve Somer Şeflerin tadımı tamamlamasının ardından zeytinyağı konseptiyle ana yemek ürünü yapımına geçildi.

Bu safhayı da ürünlerini hazırlayan Barbaros, Serhat ve Emir arasında Barbaros farklı puanla önde tamamladı. Serhat’ın yaptığı kılçık hatası jüriden ceza almasına sebep oldu ve Serhat stüdyoda masaları yumrukladı.

3. ve son oyunda ise menünün son ürünü olan tatlı yapımına geçildi. Bu bölümde Jüri şefler, 3’lü finalistlerin birbirinden lezzetli ürünler çıkardığının altını çizdi ve oylamaya geçildi. 

Ürünlerin tadımını tamamlayan Mehmet, Danilo ve Somer Şefler tarafından 3 oyun sonunda 71 puan kazanan Barbaros, 2020 MasterChef Türkiye yarışmasının ilk finalisti olurken Emir ve Serhat bir sonraki bölümde 2. Finalist olarak Barbaros’un rakibi olmak için mücadele edecek…

MASTERCHEF’TE YARIŞMAYA VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU!

27 Aralık 2020 Pazar günü ekranlara gelen 2020 MasterChef; eleme adayları Emir ve Özgül arasındaki kıyasıya mücadeleye sahne oldu. 2 yarışmacı 3 oyunda Mehmet, Danilo ve Somer şeflerden en yüksek puanı alarak son 3’e kalmak amacıyla tezgah başında ter döktü. Özgül ve Emir gecenin ilk yemeğinde Alinazik Kebabı yaptı. Şeflerin yaptıkları tadımın ardından Emir 18 – Özgül 19 puanla 2. oyuna geçiş yaptı. Günün ikinci yemeğinde ana ürün pırasa oldu. Ana ürünü pırasa olan yemekleri tadan ve puanlama için yarışmacıların karşısına geçen şeflerden Somer Şef Emir’in yemeğini çok beğendiğini söyleyerek kaşık attı. İkinci oyunun galibi 44 – 41 skorla Emir oldu.

Yarışmada 3. ve son oyun oynandı. Mehmet, Danilo ve Somer şefler, Emir ve Özgül’den dünya klasiği yemeklerden birini seçerek hazırlamalarını istedi. Emir ve Özgül tarafından hazırlanan ürünleri tadan Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin vermiş olduğu puanlarla 64 puan elde eden Emir 3. finalist olurken, 57 puan alan Özgül yarışmaya veda eden isim oldu.

SOMER ŞEF KAŞIK ATTI! KAŞIK ATMAK NE ANLAMA GELİR?

Kaşık atmak, şefler arasında öğrencilerinin yemeklerini tadan ve hiç bir eksik bulmadıklarında başarılarını göstermek için yaptığı bir harekettir. Bir şefin kaşık atması “Benim sana öğretebileceğim bir şey yok” anlamına gelmektedir.

MASTERCHEF FİNALİSTLERİ KİMLER OLDU?

SERHAT

BARBAROS

EMİR

MASTERCHEF ÖZGÜL KİMDİR?

36 yaşındaki Özgül Coşar aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği’ni bitirdi. SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atıldı. 2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı Butik Pastacılık kitabı hayatını değiştirdi.  Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katıldı; daha sonra MSA’da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi aldı. MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar,bir dönem butik pastane işletti. Şu anda çalışmadığının fakat mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade eden Özgül Coşar, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer alan yarışmacılardan biri olmaya hak kazandı ve yarışmada dördüncü olmayı başardı. 

ELEME POTASINA GİREN İSİM BELLİ OLDU!

Dün akşam ekranlara gelen MasterChef son bölümde son 4’e kalan Barbaros, Serhat, Emir ve Özgül arasındaki büyük final mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor. Şef Fatih Tutak’ında 1 oyunda hazırladığı ürünle konuk olduğu programda eleme adayları Barbaros ve Emir’in yanına hangi ismin gideceği ve büyük finale Serhat ve Özgül ikilisinden hangisinin çıkacağı merak konusu oldu.

3 oyun ve 3 yemek sistemiyle yapılan eleme adayı oyununda bugün 3. eleme adayı ile büyük finale çıkacak isim Pekin Ördeği ürünüyle belli oldu. İlk 2 oyunda puan üstünlüğü Serhat’ın olurken son oyunda alınacak puanlar eleme potasına gidecek ismi ve ilk finalisti belirlendi. Pekin Ördeği ürünü hazırlayan Serhat ve Özgül’ün ürünleri an itibariyle Mehmet, Danilo ve Somer Şefler tarafından tadımı yapıldı. Tadım safhası sonrasında iki isme ilişkin eleme adayı ve ilk finalist detayları belli oldu. Pekin Ördeği ürününü en başarılı yaparak şeflerden 74 puan alarak gecenin 1. si olan Serhat  3’lü finale çıkarak final haftasına gidecek isim olurken, MasterChef Özgül, jüri şeflerden 63 puan alarak 3. eleme adayı olarak seçildi.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI

1- Emir

2- Barbaros

3- Özgül

MASTERCHEF İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

22 Aralık MasterChef son bölüm Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin jüri üyeliğinde eleme adayı oyununa sahne oldu. Ömür Akkor şefin hazırladığı ürünle dahil olduğu yarışmada, dün yapılan eleme adayı oyunu sonrası Emir’in siyah ceket giymesiyle, Serhat, Barbaros ve Özgül arasında 2. eleme adayı oyunu oynandı.

 Serhat, Barbaros ve Özgül, arasında hazırlanan 3 yemekten toplamda 73 puan almayı başaran Özgül gecenin birincisi olurdu. Onu 70 puanla Serhat izledi. Mehmet, Danilo ve Somer şeflerden toplamda 59 puan alan Barbaros ise en düşük puan alan yarışmacı olarak haftanın 2. eleme adayı oldu.

MASTERCHEFTE İLK ELEME ADAYI BELLİ OLDU!

MasterChef 2020’de Eray’ın veda etmesi sonrasında çeyrek finalistler Emir, Serhat, Barbaros ve Özgül oldu. MasterChef final dörtlüsünün ceketlerini giydiği 126. bölümde üç farklı oyun oynandı. İlk oyunda değerli şef Rafet İnce programa konuk olarak katıldı ve yarışmacılar şefin özel tarifini hazırlamaya çalıştı. MasterChef 2020 jürisi üç oyunda yarışmacıları on üzerinde puan vererek değerlendirdi. 

MasterChef 126. bölümde Şef Rafet İnce’nin tabağı, deniz mahsulleri varyasyonu oldu. Bu tabağın aynısı yapmaları için yarışmacılara bir saat 15 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler, yarışmacıların hazırladığı tabakları inceledi, tadımını yaptı ve sonra değerlendirmeyi açıkladı. Dört şef tarafından verilen puanlar sonrasında Barbaros 31, Serhat 25, Özgül 24 ve Emir 17 puan aldı.

Sürenin bitmesi ardında hazırlanan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. Şefler, on puan yaptıkları değerlendirme sonrasında yarışmacılara verdikleri puanları açıkladı. Buna göre ikinci oyunda ise Barbaros 16, Serhat 18, Emir 20, Özgül ise 21 puan aldı. İkinci oyun sonunda Emir 37 puanla toplamda en düşük oyu alan isim oldu.

MASTERCHEF FİNAL NE ZAMAN?

Barbaros, Emir, Eray, Özgül ve Serhat MasterChef’te finale kalan isimler.  Yarışma 3 Ocak 2021’de sezon finali yapacak. MasterChef ile ilgili bir diğer iddia ise finalin Acun Ilıcalı’nın yeni projesi Exxen’de yapılacağı.

MASTERCHEF YARIŞMASINA VEDA İSİM BELLİ OLDU!

Ünlü şeflerin sunumu ile ekranlara gelen MasterChef Türkiye’de finalistler belli oluyor. Özgül, Barbaros, Serhat ve Eray elenen isim olmamak için eleme finalinin ilk turunda kıyasıya yarıştı. 

Şefler, ana ürün olarak şalgam verdiği yarışmacılardan yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Verilen sürenin sonunda şefler, MasterChef’te önlüğü kazanan ikinci yarışmacıyı, oyunu kazanan ismi açıkladı.

Şefler kazanan tabağı belirlemek için kritik tadımı yaptı. Açıklanan sonuca göre MasterChef Türkiye’de 2. önlüğü Barbaros kazandı ve dörtlü finale kaldı.

İKİNCİ TURDA NE OLDU? 

Barbaros’un birinci olarak tamamladığı ilk turun ardından Özgül, Serhat ve Eray elenmemek için eleme finaline çıktı. Somer Şef’in imza tabağı ile yarışan yarışmacılar, verilen sürenin sürenin sonuna kadar mücadele etti.

Şeflerin tadımı sonrası bu turda en iyi yemeği Serhat yaptı ve 3. önlüğü kazanan yarışmacı oldu.

O İSİM HAYALLERİNE VEDA ETTİ 

Özgül ve Eray’ın son ikiye kalması ile birlikte, 4. ve son önlüğü kazanan isim belli oldu. Özgül, 4. ve son önlüğü olarak finale çıkmaya hak kazandı.

Bu sonuçla birlikte Eray MasterChef hayallerine veda etti.

MASTERCHEF’TE İLK DÖRDE GİREN İSİM BELLİ OLDU!

MasterChef 4. eleme adayı cumartesi akşamı kesinleşti. Büyük finale son bir hafta kala Tv8 ekranlarında izleyici karşısına çıkan MasterChef Türkiye’nin 19 Aralık tarihli son bölümünde, yarışmacılar ilk olarak ödül oyunu mücadelesi verdi. Survivor 2020 yarışmacıları ile MasterChef yarışmacıları süt, un ve şeker temel gıdaları ile yaratıcı yemek yapmaya çalıştı. 30 bin TL’lik para ödülünü Emir kazanırken, dokunulmazlık oyununda eleme adayı Özgül oldu. Emir gecenin en başarılı yemeğini yaparak çeyrek finalist oldu.

MASTERCHEF ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI? 

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyunu öncesinde Survivor 2020 yarışmacıları stüdyoya konuk oldu. MasterChef’te son 5’e kalan Eray, Barbaros, Emir, Serhat ve Özgül, Survivor 2020 Şampiyonu Cemal Can, Evrim, Berkan, Ardahan ve Mert Öcal ile tezgah başına geçti.

15 Aralık 2020 Salı günü ekranlara gelen MasterChef son bölümde Bolu’da yapılan ödül oyununda ana kadroda yarışan ve son 5’e kalma başarısı gösteren isimler 25 TL ödülü kazanmak için ter döktü. 5 çeşit yemek yapılmasının ardından konuk olan 5 isim yemekleri tadarak puanladı. Bu puanlama sonucunda MasterChef Eray ödülü kazanan isim oldu.

Bu oyunun ardından yarışmacılar eleme adayı oyunu için tekrar ocak başına geçti. Danilo şef tarafından hazırlanan tatlı tabağına en yakın yapan ismin eleme finaline gitmekten kurtulacağı oyunda MasterChef Emir’in içerisinde Barbaros’un ürünü bulunan buzdolabının kapağını açık unutması sonrası gerginlik yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer Şeflerin 5 ismin ürününü tatması sonrasında en başarılı yapan isimler Serhat ve Özgül oldu. son 2’ye kalan Emir ve Barbaros arasından ise ürünü en az başarılı yapan isim BARBAROS oldu ve yarışmanın 2. Eleme adayı olarak belirlendi.

MASTERCHEF ELEME POTASINA GİREN İSİM BELLİ OLDU?

MasterChef Türkiye’de adım adım final heyecanı başlarken, yarışmacılar yeni bir dokunulmazlık oyunu ve ödül oyunu için önlük giydi. Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye’nin 14 Aralık tarihli 121. bölümünde tüm yarışmacılar aileleriyle beraber mutfağa girerek yemek yaptı. MasterChef yarışmacılarından Serhat’ın nişanlısı, Eray ve Barbaros’un annesi, Özgül’ün eşi ve Emir’in arkadaşının yarıştığı gecede ödülü alan isim Serhat oldu. Eleme oyunu sonrası potaya giren haftanın ilk eleme adayı ise Eray olarak belirlendi.

MASTERCHEF YARIŞMASINDA VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU!

MasterChef Türkiye’de elenen ismin kesinleşmesiyle beraber ilk 5’e kalan yarışmacılar belli oldu. MasterChef Türkiye’nin 13 Aralık akşamı yayınlanan bölümünde dokunulmazlık ve eleme heyecanı yaşandı. TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef’te ilk etapta yarışmacılar dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Serhat ve Sefa’nın potada olduğu haftada dokunulmazlık oyununda yarışmacılar Balkan mutfağı çeşitlerini hazırlamak için yarıştı. Oyunun sonunda dokunulmazlığı kırmızı takım kazanırken, Sefa elenerek MasterChef macerasını tamamladı.

MasterChef Türkiye’nin eleme gecesinde final anında Serhat, Sefa ve Barbaros karşı karşıya geldi. Mavi takım yarışmacılarının tümü, Danilo şefin imza tabağı olan Tournedos Rossini hazırlamak için mücadele verdi. Final bölümünde potadan kurtulan ilk isim Barbaros oldu. MasterChef’e veda eden isim şeflerin yaptığı oylama sonrası Sefa oldu. Eleme potasından kurtulan Serhat ve Barbaros MasterChef 2020 ilk 5’e giren isimler arasında yer aldı.

MasterChef’e veda eden Sefa, gözyaşlarına hakim olamadı. Sefa “İki yıldır bu programı izliyordum. Buraya gelip o samimiyeti yaşadığımda beni hayatta çok ileri götürdü. Buraya gelmeden önce aşçılık kariyeri olan biri değildim. Aileme destek olmak için farklı sektörlerde de çalıştım. Arkadaşlarımdan belki pratik olarak çok düşük seviyeydim. Yedeklerden geldim. Gözüm arkada değil.” dedi.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI? 

Şeflerin yarışmacılara yapılması için verdiği sürenin ardından yemeklerin tadına bakıldı. Dokunulmazlık oyununun sonunda yapılan yemeklerin tadına bakan şefler kazanan takımın kırmızı takım olduğunu duyurdu. Böylece Özgül, Emir ve Eray MasterChef’te ilk 5’e giren isimlerden oldu.

MASTERCHEF’TE İLK DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef eleme gecesi öncesi haftanın ilk dokunulmazlık oyununda potaya giren isim belli oldu. Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye’nin 10 Aralık tarihli 118. bölümünde dokunulmazlık heyecanı yaşandı. ‘Kış Menüsü’ konseptinin yapıldığı gecede, en iyi beş çeşitlik menüyü çıkaran kırmızı takım dokunulmazlığın sahibi oldu. Mavi takımda yapılan oylamada ilk eleme adayı Sefa olarak belirlendi. 

MASTERCHEF 25 BİN TL’LİK ÖDÜL OYUNU

MasterChef ödül oyunu 25 bin TL ödül ile salı akşamı keyifli anları ekranlara getirdi. Danilo, Somer ve Mehmet şef bu haftaki ödül oyununda yarışmacıların hem yemek yapıp hem de birbirlerine oy vereceğini duyurdu.

MasterChef’te ödül oyununu kazanan isim kırmızı ve mavi takım yarışmacıların verdiği mücadelenin ardından belli oldu. İlk etapta ilk altıya kalan yarışmacılar yapacakları tatlıyı belirlemek için kura çekilişi yaptı. Çekilişte Eray lokma tatlısı, Özgül çikolatalı sufle, Serhat cheesecake, Emir trileçe, Sefa ekler tatlısı, Barbaros ise ayva tatlısı için eşleşti.

Yapılan oylamaya göre, Eray ile Özgül 14’er puan,Emir 18 puan Sefa 13 puan Barbaros ise 21 puan aldı. Serhat ise 20 puan alarak ikinci oldu. Bu sonuçla MasterChef ödül oyununu kazanarak 25 bin TL değerindeki para ödülünü alan isim Barbaros oldu.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye’de haftanın elemesi 6 Aralık Pazar günü yapıldı. MasterChef yarışmacıları son dokunulmazlık oyununda Sushi yaptı.Bu dokunulmazlık oyununu da kaybeden kırmızı takım yarışmacılarının tamamı eleme finali oynamak zorunda kaldı. Kırmızı takımda yer alan Serhat, Eray ve Ebru, eleme oyunu finalinde karşı karşıya geldi. Mehmet şefin hazırladığı Karides-Tarhana Crumble yemeğini yapmaya çalıştı.

İŞTE ELENEN İSİM 

Şeflerin yaptığı oylama sonucu potadan ilk çıkan isim Serhat oldu. Eray ve Ebru arasında kalan şefler bu hafta elenen isim Ebru olarak açıkladı.

MASTERCHEF 25 BİN TL’LİK ÖDÜL OYUNU

MasterChef ödül oyunu heyecanı salı akşamı ekranlara geldi. Tv8 ekranlarında yayınlanan ve ilgi gören MasterChef Türkiye’nin 1 Aralık tarihli 112. bölümünde yeni bir ödül oyunu için kırmızı ve mavi takım karşı karşıya geldi. Edirne tava ciğerini en iyi yapan yarışmacılardan biri gecenin sonunda 25 bin TL’yi almaya hak kazandı. Yakında evlenecek olan Serhat’a şeflerden gelen beşi bir yerde, altın bileklik ve İtalya’da tatil sözü stüdyoda eğlenceli anlara neden oldu. Ödül oyunun sonunda 25 bin TL’yi kazanan isim Eray oldu.

MASTERCHEF’TE KAPTANLAR BELLİ OLDU

MasterChef’te dün akşam kaptanlık yarışı gerçekleşti. TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye’de Uğur’un diskalifiye edilmesinin ardından yeni bir kaptanlık mücadelesi yaşandı ve mavi takıma kaptan olan isim Özgül oldu. En iyi profiterolü yapıp mavi takım kaptanı olmaya hak kazanan Özgül, kırmızı takımın kaptanı olarak Eray’ı seçti. MasterChef’in 30 Kasım tarihli bölümünde düelloyu kazanan isim Eray oldu.

Eray ve Özgül kırmızı ve mavi takıma güçlü buldukları isimleri seçti. MasterChef’te bu hafta takımlar şöyle kuruldu;

Mavi takım kaptanı olan Özgül, Barbaros, Emir, Sefa’yı seçti.

Kırmızı takım kaptanı olan Eray ise; Serhat ve Ebru’yu takımına aldı.

BARBAROS HASTANELİK OLDU 

MasterChef Türkiye’de kaptanlık oyununda yemek yaparken parmağını kesen Barbaros dikiş atılması için hastaneye götürüldü. Barbaros’un yaralanması korkulu anlara neden oldu.

MASTERCHEF YARIŞMASINA VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

MasterChef Türkiye’de dün akşam eleme heyecanı yaşandı. Barbaros, Emir ve Eray eleme potasına gitti. Daha önce Acun Ilıcalı’nın disklifiye olduğunu açıkladığı MasterChef Uğur’a ne oldu? İşte MasterChef Türkiye’de dün akşam yaşananlar…

MasterChef Türkiye’nin eleme gecesinde Sefa, Uğur ve Barbaros eleme adayı oldu. Eleme oyunu oynanmadan Somer Şef Uğur’u öne aldı ve diğer yarışmacıların balkona çıkmasını söyledi. Sosyal medyada geçmişte yaptığı paylaşımlar nedeniyle Acun Ilıcalı tarafından yarışmadan diskalifiye edildiği açıklanan Uğur ile ilgili karar stüdyoda duyuruldu. Somer Şef, Uğur’un sosyal medyada yer alan paylaşımlarından dolayı verdikleri kararla yarışmadan diskalifiye edildiğini söyledi. Karar karşısında Uğur Yılmaz Deniz ağlamaya başladı. 

“PİŞMAN OLDUM, ÖZÜR DİLERİM”

Uğur, “Bu sebepten dolayı buradan ayrılmak hiç istemediğim bu olaydı. 2012’de sosyal medyaya başladığımda bazı problemler yaşadım. Çok fazla saldırgan oldum. Seneler geçtikçe pişman oldum. Öncelikle sizlerden Acun Medya’dan ve diğer tüm insanlardan özür diyorum. O insanların tanıdığı gibi bir insan değilim ben” diye konuştu. 

Uğur ayrıca, “İnsanların tanıdığı Uğur’u ben buradan dışarı çıktıktan sonra da göstermek isterdim ama geçmişime sinirliyim. O insanların tanıdığı Uğur ben değilim. Kendime sinirliyim. Geçmişime sinirliyim. Benim bir ailem var ve onların karşısına bu şekilde çıkmaktan utanç diyorum. Geçmişin bu şekilde önüme çıkmasından utanç duyuyorum. Beni destekleyen herkesten özür diliyorum” ifadesini kullandı.

Mehmet Şef, yazışmaların maksadını aşan paylaşımlar olduğunu belirtti. Gözyaşlarına hakim olmakta zorlanan Uğur, bunu yaşadığı için utanç duyduğunu söyledi. MasterChef Uğur, ”Buraya gelmeye yüzüm yoktu, sizin yüzünüze bakamıyorum. Kötü durumdayım” dedi. MasterChef Uğur’la ilgili açıklanan karar sonrası balkondaki diğer yarışmacılar da gözyaşlarını tutamadı.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef eleme potasında dün akşam Uğur, Sefa, Barbaros yer aldı. MasterChef’te 29 Kasım akşamı elenen isim Uğur oldu. Uğur Twitter’da yaptığı paylaşımlar sebebiyle yarışmadan diskalifiye edildi. Böylelikle Sefa ya da Barbaros elenmedi. Sosyal medyada yarışmadan iki kişinin eleneceği iddia edilmişti fakat yarışmadan sadece Uğur diskalifiye oldu. 

DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te artık finale doğru gidiliyor. 8 yarışmacı adını finale yazdırmak için ellerinden geleni yapıyor. Bugün de yine kritik dokunulmazlık oyunu oynandı. MasterChef’te artık finale doğru gidiliyor. 8 yarışmacı adını finale yazdırmak için ellerinden geleni yapıyor. Bugün de yine kritik dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım yenilgi sonrası bireysel dokunulmazlık oynadı. Bireysel dokunulmazlık oyununu ise Serhat kazandı. Eleme adayı ise Uğur oldu.

MASTERCHEF YARIŞMASINA VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

MasterChef Türkiye’nin son bölümünde eleme gecesi heyecanı yaşandı. Hafta boyunca düzenlenen yarışmaların sonucunda eleme adayları arasında son 3 kalanlar Uğur, Ayyüce ve Sefa oldu. Somer şef tarafından hazırlanan balık ürününü iyi yapan Sefa ve Uğur yarışmaya devam etme hakkı kazanırken Ayyüce MasterChef’e veda etti.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin son bölümünde bu kez jüri geçen yılın yarışmacılarından Suna, Güzide ve Ekin’den oluştu. Menüde, süzme mercimek çorbası, sac tava, otlu mücver ve fırında sütlaç vardı. Suna, Güzide ve Ekin, yemeklerin tadına bakarken hangi takımın tabağı olduğunu bilmeden yalnızca lezzete göre karar verdi.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de jüri olan Suna, Güzide ve Ekin oy çokluğu ile Mavi takımın yemeklerini beğendi. Kırmızı takım eleme oyunu oynadı. Kırmızı takım yarışmacıları Mehmet Şefin sebzelerden oluşan özel tabağını yapabilmek için yarıştı ancak zorlu tabağı sadece Eray tamamlayabildi, şefler Eray’ın tabağını yeterli bulamasada diğer yarışmacılar tabaklarını bitiremediği için dokunulmazlığı Eray’a verdi. Takım oylaması sonucu eleme adayı Uğur oldu.

MASTERCHEF ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Salı akşamı yayınlanan bölümünde birbirinden lezzetli köfte tarifleri yapıldı. Kazanan takımdan bir kişi 25.000 TL’lik ödülün sahibi olacak. Kaşarlı köftenin kazanan takımı mavi takım oldu. Kasap köfte – pilav ikilisini kazanan takım mavi takım oldu. Akçaabat köftesini başarılı olarak yapan takım ise mavi takım oldu.

İlk olarak takımların yarıştığı Masterchef’te 25 bin liralık ödülü kazanan isim en güzel tatlıyı yaparak ödül oyununu kazanan Ebru oldu.

MASTERCHEFTE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Masterchef’te dün yayınlanan bölümde kaptanlık oyunu oynandı. Mehmet, Danilo ve Somer şefler tarafından mantı çeşitlerinin yapılması istendiği MasterChef son bölümde, ana kadro yarışmacıları mavi takım kaptanı olarak kırmızı takım kaptanını belirlemek amacıyla ter döktü.  Bu safhada Emir, Sefa, Uğur, Barbaros en iyi yapanlar olarak seçildi. Bu 4’lü arasından ilk kaptanlık şansını kaybeden ilk isim Uğur oldu. Uğur’un ardından Emir de kaptanlık şansını kaybederek Barbaros ile Sefa son 2’ye kaldı. Mehmet, Danilo ve Somer şefler mavi takım kaptanı olarak Barbaros’u seçti.

Mavi takım kaptanı olan Barbaros kırmızı takım kaptanı olarak Serhat’ı seçti ve takımına ilk üyeyi seçme hakkına sahip oldu. Mavi ve kırmızı takımlar ise kaptanların seçimleriyle böyle oldu.

MASTERCHEF MAVİ TAKIM

Barbaros (KAPTAN)
Özgül
Emir
Sefa
Ebru

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM
Serhat (KAPTAN)
Ayyüce
Eray
Uğur

Mavi takım kaptanı Barbaros ile kırmızı takım kaptanı Serhat arasında haftanın ilk takım oyununda kazanılacak avantaj için düello yapıldı. Mehmet, Danilo, Somer Şefler tarafından kuzu güveç yemeğini en iyi yapan kaptan olarak BARBAROS seçildi ve takımına haftanın avantajını kazandırdı.

MASTERCHEFE VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

MasterChef’te dün akşam yayınlanan bölümde duygusal bir veda yaşandı. Haftanın son gününde mavi takım ve kırmızı takım 3. dokunulmazlık oyunu için karşılaştı. Haftanın son takım oyununda takımlar Karadeniz mutfağından yemekler yapmaya çalıştı. Yemekleri daha iyi yapan kırmızı takım dokunulmazlığın kazananı oldu.

Yarışmayı kaybeden mavi takım yarışmacıları ise bireysel dokunulmazlık oyununda Mehmet Yalçınkaya’nın surf and turf yemeğini yapmaya çalıştı. Şeflerin tadımı sonrası en iyi yemeği yaparak bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Serhat oldu. MasterChef’in 13. haftasında ilk iki dokunulmazlık oyunu sonrasında yapılan oylamalarda Barbaros ve Eray elemeye kalan isimler olmuştu. Pazar akşamı ekrana gelen son bölümde ise dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda yapılan oylama sonucunda Esra, haftanın son eleme adayı oldu.

VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

Eleme oyununda yarışmacılardan istenen yemek Danilo Şef’in imza tabağı ruby oldu. Oyunda verilen sürenin sona ermesi ile şefler yapılan yemeklerin sunumunu ve tadını kontrol etti. Sonrasında oybirliği ile verdikleri kararı açıklayan şeflere göre eleme oyununun en başarılı tabağını hazırlayan Eray oldu. Son ikiye ise Esra ve Barbaros kaldı. Şeflerin ortak kararıyla MasterChef’ten elenen Esra oldu. MasterChef’ten elenen Esra gözyaşlarına boğuldu. Ünlü şefler de duygusal anlar yaşadı. Mehmet Yalçınkaya, Esra’ya bundan sonraki şeflik yaşamında her türlü desteği vereceklerini söyledi.

MASTERCEH’TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Yarışmada gergin ve heyecan dolu anlar yaşandı. Mavi ve kırmızı takımlar teke tek yarışırken en iyi menüyü yapan takım dokunulmazlığın sahibi oldu. Kaybeden takım ise bireysel dokunulmazlıkta eleme adayı olmamak için mücadele verdi. MasterChef’te haftanın ilk dokunulmazlık oyununda kırmızı takım mücadeleyi kaybetti. Bireysel dokunulmazlığı ise Uğur kazandı.

MasterChef’te bireysel dokunulmazlık oyunu sonrası Kırmızı takım yarışmacıları eleme adayını belirlemek için oy verdiler. En çok oyu alan ise Barbaros oldu. Böylelikle Barbaros eleme adayı seçildi. 

MASTERCHEF’TE 25 BİNTL’LİK ÖDÜLÜ KİM KAZANDI?

MasterChef ödül oyunu dün akşam bir yarışmacıya 25 bin TL ödül kazandırdı. TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye’nin 10 Kasım tarihli 97. bölümünde yeni bir ödül oyunu heyecanlı yaşandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün ev sevdiği yemeklerin yapıldığı gecede mavi takım üst tura çıktı. Kör tadımın oynandığı bölümde, Ayyüce ve Esra finalde doğru tahminleri yapmak için mücadele verdi. Bu etapta en az bilen yarışmacı ise Serhat ve Ebru oldu. 

Mavi takımda bireysel ödül oyununda yarışmacılar kör tadım ve normal tadım yaparak karşı karşıya geldi. İlk etabında taze baharatları sıvı şeklinde tadan yarışmacılardan en az doğru tahminde bulunan isim Serhat oldu.

Ayyüce ile Ebru yedişer tanesini doğru bilerek ödül oyununda son tura yükseldi. Bu etapta yarışmacılar kör takım yaparak çeşitli peynirlerin tadına baktı. Bu etapta en az bilen yarışmacı Ebru oldu ve ödüle veda etti. Ayyüce, Esra ve Özgül sonraki etaba geçti. Son etapta ise Esra son soruda verdiği maydanoz yanıtı ile 25 bin TL değerindeki para ödülünü kazandı.

MASTERCHEFTE MAVİ TAKIMIN KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de bu hafta en iyi çiğköfteyi yapan Mavi takımın kaptanı oldu. Yarışmacılar Furkan’ın elenmesinin ardından duygusal anlar yaşadı. Şefler, yarışmacılara takım kaptanlığı yarışı için yer sofrası kurdu. Haftanın en iyi çiğköftesi Esra ile Özgül’ün seçildi.

Mavi takımın kaptanlığını Esra kazandı. Esra, Kırmızı takım kaptanı olarak Emir’i seçti. Esra ve Emir, düello oyununda künefe yaptı. Düelloyu Emir kazandı. Düelloyu kazanan kişi; dokunulmazlık alacak, takım oyunlarında yemekleri önceden öğrenecek ve takımına yemekleri bildirecek.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE KİM ELENDİ? 

MasterChef’te dün akşam akşam eleme heyecanı yaşandı. Hafta içi ve bu gece oynanan dokunulmazlık oyunlarının ardından eleme potasına giren isimler belli olmuştu. MasterChef 2020’de eleme gecesinde yarışmacılardan Mehmet Şef’in imza tabağından ‘kaz ciğeri terrine’ yapmaları istendi. MasterChef Türkiye’nin dün akşam ekranlara gelen bölümde dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı. Mavi kazım kazanınca kırmızı takım bireysel kendi arasında dokunulmazlık oyununa oynadı. Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı alan Serhat oldu.

Bu hafta yapılan iki dokunulmazlık oyunu sonrası Furkan Ve Barbaros eleme adayı olarak belirlenişti. Bugünkü dokunulmazlık ve bireysel dokunulmazlık oyunu sonrası 3. eleme adayı ise Uğur oldu. MasterChef Türkiye’de 12. haftanın heyecanı yaşanırken Furkan, Barbaros ve Uğur eleme finali oynamak zorunda kaldı. Oyun sonrası elenen isim Furkan oldu.

YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Yeni bölümde çiğköfte yapacak olan yarışmacılar, eğlenceli dakikalara sahne oldu. 

DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Haftanın ilk dokunulmazlık oyunuyla ekranlara gelen MasterChef Türkiye’nin dün yayınlanan bölümünde İrlanda mutfağı rüzgarı esti. Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in istedikleri yemekleri en iyi yapmak için yarışmacıların kıyasıya mücadele verdiği gecede, kırmızı takım dokunulmazlığı aldı. Eray ve Esra’nın eleme oylamasında yaşadığı tartışma geceye damga vurdu. MasterChef’te hafta başı değişen eleme oyunu sonrası potaya giren isim belli oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda yapılan oylama sonrası en fazla ismi yazılan isim Furkan oldu.

MASTERCHEF’TE BÜYÜK ÖDÜL OYUNU

Masterchef’te dün yayınlanan bölümde ödül oyunu heyecanı yaşandı. yarışmacılar 25 bin TL’lik ödülün sahibi olmak için kıyasıya mücadele etti. Ödül oyunu ilk olarak  kaptanların yarışmasıyla birlikte başladı. Kaptanlar, üç çeşit yemeğin ne olacağına takım arkadaşlarına danışarak karar verdi. Yarışmada genel olarak yarışmadan farklı bir oyun uygulandı. Sonrasında kaptanlar, takımlardan ikişer arkadaşlarını seçti ve onları yönlendirmeye başladı.

MasterChef 2020’de ilk ödül oyununda kırmızı takım yarışmacıları ikinci tura çıktı. Bu turda yarışmacılara, üstü kapalı olarak sunulan beş taze baharattan seçim yapmaları istendi. Her yarışmacı, bu baharatlar yaratıcı bir yemek yaparak şeflerin beğenisine sundu. Şefler, yapılan yemeklerin tadına baktıktan sonra ilk olarak beşinci olan isim açıklandı. Ebru, ödül oyununda 5. olurken Özgül 4. olarak tamamladı. Gecenin üçüncüsü ise Serhat oldu. Gecenin sonunda şeflerin oybirliği ile gecenin en iyi yemeğini yaparak 25 bin liralık para ödülünü kazanan, ödül oyununu kazanan Uğur oldu.

MASTERCHEF’TE ELENEN İSİM

Ekranların en çok sevilen ve izlenilen yarışması programı Masterchef Türkiye’de dün akşam eleme gecesi heyecanı vardı. Son 6’ya kalan yarışmacılar Barbaros, Eray, Serhat, Uğur, Furkan ve Tanya, Masterchef’te elenen isim olmamak için kıyasıya bir rekabet ortaya koydu. Eleme turunun ilk aşamasında Trabzon hurmasından yemek yapılması istendi.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

Yaratıcılığa dayalı oyunda hünerlerini sergileyen yarışmacılar, Trabzon hurmasından en iyi yemeği çıkartmak için mücadele ortaya koydu. Eray, Barbaros ve Serhat, şeflerin oyları ile eleme potasından kurtuldular. Uğur, Tanya ve Furkan ise 3’lü eleme turuna kaldı.

Yarışmacılar, Somer Şef’in ‘Toprak Ana‘ isimli yemeğini yapmak için büyük bir azim ortaya koydular. Bir yarışmacı, diğer iki yarışmacıdan daha kötü yemek yaparak Masterchef’te elenen isim oldu. Masterchef hayallerine veda eden isim Tanya oldu.

MasterChef yarışmasında dün yayınlanan bölümde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle dış mekan olarak Çanakkale’de yapıldı. Yarışmacılar yemeklerini yapmak için kıyasıya mücadele etti. Şef Danilo Zanna, misafirlerin kullandığı oyları tek tek açıkladı. Heyecanın doruğa çıktığı bu anlarda Mavi takım 30-15 dokunulmazlık oyununu kazandı.

ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU!

Mavi takımın yarışmayı kazanmasının ardından kırmızı takımdan 4 kişi bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Bireysel dokunulmazlık oyunundan Emir çıktı ve Furkan’ın ismini verdi. Takımın yaptığı oylama sonrası ise Barbaros 4. eleme adayı oldu. Daha önce Serhat ve Tanya eleme adayı olmuştu.

MASTERCHEF HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIK OYUNU

Masterchef yarışmasında dün akşam yayınlanan bölümde haftanın ilk dokunulmazlık oyununu oynandı. oynanan ilk dokunulmazlık oyunundan Mehmet, Danilo ve Somer şefler tarafından belirlenen yemekte en başarılı olmak ve ilk dokunulmazlığı kazanmak adına verdiği mücadele kıran kırana geçti. Danilo ve Somer şef tarafından belirlenen yemeği ne iyi yapan mavi takım haftanın ilk takım dokunulmazlığını kazanan ekip oldu.

Haftanın ilk dokunulmazlık oyununda başarısız olan kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Mehmet şef tarafında hazırlanan imza yemeğini en kırmızı takım içinden en iyi yapan Barbaros jüri şefler tarafından bireysel dokunulmazlık kazanan isim oldu.

Yarışma kuralları nedeniyle, bireysel dokunulmazlığı kazanan Barbaros kendi takımından bir kişiyi eleme adayı olarak seçme şansına sahip oluyor. Bu kapsamda Barbaros haftanın ilk eleme adayı olarak Tanya’yı seçti. 2. eleme adayı için takım içi oylama da sona erdi ve Serhat haftanın 2. eleme adayı olarak belirlendi.

MASTERCHEF KAPTANLIK OYUNUN KİM KAZANDI

MasterChef dün yayınlanan bölümde haftanın ilk oyunu olan kaptanlık oyunu oynandı.  Yarışmacılar, yağlama yaparak kaptanlık oyununu kazanmak için kıyasıya mücadele etti. MasterChef’in yeni bölümünde 12 yarışmacı yağlama yaptılar. Jüriler en beğendikleri yemeği yapan kişiyi tadıma çağırdılar. Tadım sonrası mavi takımın kaptanı Özgül oldu. Özgül Kırmızı takım kaptanı olarak Tanya’yı seçti. Düellodan galip gelen taraf ise Tanya oldu. Tanya, Barbaros takımına seçerken Sefa’yı mavi takıma verdi.

MAVİ TAKIM

Özgül – Kaptan

Esra

Uğur

Ayyüce

Eray

Sefa

KIRMIZI TAKIM

Tanya – Kaptan

Serhat

Furkan

Emir

Ebru

Barbaros

MASTERCHEF HAYALLERİNE VEDA  EDEN İSİM BELLİ OLDU

Ekranların en çok sevilen yarışması Masterchef’te dün yayınlana bölümde haftanın eleme gecesi yaşandı. Bu hafta Emir’in kaptan olduğu kırmızı takımdan 4, Eray’ın kaptan olduğu mavi takımdan da 2 yarışmacı eleme turuna kaldı. Emir, Sefa, Uğur, Esra, Tanya ve Berker, ilk eleme oyununda şeflerin verdiği safranı kullanarak en güzel yemeği yapmaya çalıştı. Şefler, tadım yaptıktan sonra en başarılı üç yarışmacıyı açıkladı. Eleme gecesinin ilk turunda en iyi yemeği yaparak elemeden çıkan ilk yarışmacı Emir oldu. Onu takip eden isimler ise Esra ve Sefa oldu.

Son kalan iki yarışmacı arasından daha zayıf tabak çıkaran Berker, MasterChef’ten elenen isim oldu. Yarışma hayallerine veda eden Berker ise gözyaşlarına hakim olamadı. Veda konuşmasında bu zamana kadar yaşadığı zorluklardan ve babasını kaybettiği için ayakları üzerinde durmaya çalıştığını anlatan Berker, şeflere de duygusal anlar yaşattı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KAZANANI KİM OLDU?

Masterchef dün yayınlanan bölümde mavi ve kırmızı takımlar için dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer Şefler tarafından belirlenen menüyü en iyi yapan olmak için çalışan ana kadro yarışmacılarının hazırladığı ürünler Mehmet, Danilo ve Somer şefler tarafından tadılarak günün dokunulmazlık kazanan takımı belli oldu. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım ise bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Mehmet, Danilo ve Somer Şef’in istediği yemeği diğer takım üyelerinden daha iyi yapan Ebru günün bireysel dokunulmazlığını kazanan isim oldu.

Yarışma kuralları gereği, bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı kendi takımında eleme adayı belirleme hakkına sahip oluyor. Bu bağlamda bireysel dokunulmazlık sahibi olan Ebru kendi takımında Tanya’yı eleme potasına gönderdi. 4. Eleme adayının belirlenmesi adına takım içi oylama yapıldı ve Emir potaya giden diğer 4. Eleme adayı oldu.

HAFTANIN BİRİNCİ DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te dün ekranlara gelen yeni bölümde mavi ve kırmızı takımı kıyasıya rekabet etti. MasterChef Türkiye’de şefler yarışmacılara dana karkas verdi ve danadan haşlama, tencere, fırın ve ızgara gibi çeşitli yemekler yapmalarını istedi. Barbaros ile Ebru’nun ilk etapta düello için anlaşması sonradan vazgeçmesi gergin anların yaşanmasına neden oldu.

Şefler iki takımın yemeklerini de çok beğendi ancak mavi takım dokunulmazlığı almasını bildi. Kırmızı takım Mehmet Şefin kuzu sırtından oluşan özel yemeğini yaptı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI

Kırmızı takımda Emir ve Sefa, süre bittikten sonra yemeklerine malzeme ekledikleri gerekçesiyle değerlendirme dışında kaldı. Berker ve Özgül’ün tabağı şefler tarafından beğenildi. Özgül’ün tabağı birinci oldu. Özgül’ün belirlediği eleme adayı: Berker Takımın belirlediği eleme adayı: Sefa

MASTERCHEF KAPTANLIK OYUNUNUN KAZANANI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye dün yayınlanan bölümde Mehmet, Danilo ve Somer Şef jüriliğinde yapılan kaptanlık oyununda ana kadro yarışmacıları mavi takım kaptanı olabilmek için ter döktü. Mehmet, Danilo ve Somer Şef tarafında belirlenen yemeği en başarılı yapan ERAY, bu haftanın mavi takım kaptanı oldu.

Mavi takım kaptanı Eray, yarışmanın kuralları gereği kırmızı takım kaptanını belirledi ve bu haftanın kırmızı takım kaptanı da Emir oldu. Mavi ve kırmızı takım kaptanları takım üyelerini şöyle:

MASTERCHEF MAVİ TAKIM

Eray (Kaptan), Furkan, Serhat, Uğur, Esra, Ayyüce,Barbaros

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM

Emir, Ebru, Berker, Özgül, Sefa, Tanya

KAPTANLIK DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020 son bölümde mavi takım kaptanı Eray ile kırmızı takım kaptanı Emir arasında avantaj ödülünü kazanmak adına kıyasıya bir düello gerçekleştirdi. İki kaptan arasında yapılan avantaj oyununu mavi takım kaptanı ERAY kazandı.

 

MASTERCHEF’E KİM VEDA ETTİ?

Dün akşam haftanın eleme adayları belli olduktan sonra yarışmacılar bireysel olarak yarıştı. Didem, Özgül, Emir, Uğur, Esra ve Tanya eleme adayları olarak belirlenmişti. Yarışmanın dün yayınlanan yeni bölümünde bir kişi yarışmaya veda etti.

MasterChef’in eleme gecesinde finale kalan isimler Özgül, Tanya ve Didem oldu. İlk eleme oyununda başarılı olamayan Didem, Özgül ve Tanya son eleme oyununda Mehmet Şef’in hazırlamış olduğu levrek yemeğine en yakın tabağı hazırlamak için mücadele etti. Tanya ve Didem’in son ikiye kaldığı MasterChef elemesinde yarışmaya veda eden isim Didem oldu. 

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Kırmızı ve Mavi takım Balıkesir’de yöresel yemekleri en iyi şekilde çıkarmaya çalıştı. Yarışı kaybeden eleme potasına gitti. MasterChef Türkiye’de Kırmızı ve Mavi takım jüri üyelerinin verdiği menüleri özel misafirlere tattırdı. En çok oyu alan takım Kırmızı takım oldu ve dokunulmazlığı kazandı.

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, bu oyunda jürinin istediği ürüne göre yemek çıkarmaya çalıştı. Ebru, Tanya, Furkan, Esra, Berker en lezzetli tabağı çıkarmak için mücadele etti. Bireysel dokunulmazlığı ise Ebru kazandı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI

MasterChef Türkiye’de bu haftanın eleme adayları yapılan son yarışmanın ardından belli oldu. Mavi takımda en çok oyu alan yarışmacı oldu. Böylelikle eleme adayları Uğur, Emir, Özgül, Didem, Esra ve Tanya oldu.

MASTERCHEF İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Masterchef’in dün yayınlanan  bölümünde dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım kazandı. Mavi takımdan iki yarışmacı bu haftanın eleme potasına gitti. Masterchef’te dokunulmazlık oyunun en iyi İspanyol yemeklerini yapan Kırmızı takım kazandı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Mavi takımda ne iyi yemeği yapan Esra dokunulmazlığın sahibi oldu. Masterchef’te dokunulmazlığı kazanan Esra,3.eleme adayı olarak Emir’in adını verdi. Mavi takımın kendi içerisinde yaptığı oylama sonucunda 4.eleme adayı Uğur oldu.

78. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Bu akşamki bölümde mavi ve kırmızı takımın yarışmacıları, İspanya mutfağı temasında yemekler yaparak ter dökecek. Ancak bu dokunulmazlık oyununda, yarışmacıların hepsi birbirine bağlı olacak. Her bir yarışmacı, hareket ederken diğerlerini de düşünmek durumunda kalacak. Çok renkli sahnelere ev sahipliği yapacak Masterchef Türkiye’nin 78. bölüm fragmanı resmi Youtube kanalında yayınlandı. 

MASTERCHEF TÜRKİYE 78. BÖLÜM FRAGMANI

Masterchef’te bu akşam mavi takımın kaptanı Uğur, kırmızı takımın kaptanı Sefa ile kafa kafaya verecek. Ancak kaptanların bu akşam takımlarını zafere götürmek için epey uğraşmaları gerekecek. Hem alışveriş bölümünde, hem de yemek bölümünde birbirlerine bağlı olacak yarışmacıları zorlu bir sınav bekliyor. İşte merakla beklenen fragman…

MasterChef Türkiye’nin dün yayınlanan bölümde dokunulmazlık heyecan yaşandı. Gergin ve heyecanlı anların yaşandığı dokunulmazlık oyununda son bölümünde, yarışmacılar karşılıklı olarak düello yaptı. Şefler tarafından verilen menüde ülkemizin geleneksel pideleri hazırlanması istendi. En güzel ve lezzetli pideleri yapan mavi takım oldu. Böylelikle dokunulmazlığın sahibi mavi takım olarak belirlendi. Kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı.

MASTERCHEF ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Danilo Şef’in imza tabağına en yakın tabağı yapabilmek için yarışan isimler arasındaki Didem tabağını yetiştiremeyince Mehmet Şef’in sert eleştirilerine maruz kaldı. Oyunu kazanan Ayyüce haftanın ilk eleme adayı olarak Didem’i potaya gönderdi. Takım oylaması sonucu eleme potasına Özgül girdi.

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNU HEYECANI

Masterchef’te dün yayınlanan bölümde kaptanlık oyunun heyecanı yaşandı. Kaptanlık oyunuyla ekranlara gelen yarışmada tavuk ile en iyi tabağı yapan Uğur, bu hafta Mavi takımın kaptanı oldu. Uğur, Kırmızı takım kaptanı olarak ise Sefa’yı seçti. İki isim avantaj fırsatı için kıyasıya rekabet ettiler.

Mavi takım kaptanı Uğur ve Kırmızı takım kaptanı Sefa düelloda karşı karşıya geldiler. En iyi lahana sarmasını yapan isim düelloyu kazandı. Peki 12 Ekim Masterchef kaptanlık düellosunu kim kazandı? İşte yeni takımlar…

Uğur ve Sefa’nın kaptanlık düellosu yarışında kazanan taraf Uğur oldu.

MAVİ TAKIM

Uğur, Furkan, Emir, Esra, Tanya, Berker, Ebru

KIRMIZI TAKIM

Sefa, Barbaros, Serhat, Eray, Ayyüce, Özgül, Didem

Mehmet, Danilo ve Somer şef tarafından Bottarga (Kefal havyarı) ana malzemesiyle bir yemek hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda Bottarga ile yapılan ürünleri tadan jüri şefler Serhat, Berker, Tanya’nın yapmış olduğu yemekleri beğendi ve bu üç isim MasterChef’te yoluna devam etmeye hak kazandı.

Eleme oyununda başarılı olamayan Sefa, Walison, Ebru ise Somer Şef’in imza yemeğini yapabilmek için mücadele etti. Zorlu geçen eleme turunda Somer şefin tabağına en yakın tabağı yapan Sefa potadan çıkan ilk isim oldu.

Son ikiye kalan Ebru ve Walison büyük heyecan yaşadı. Tabağında eksik ürün olan Walison şeflerin kararıyla MasterChef’e veda etti.

MasterChef Türkiye’de dün akşam takım oyununu maviler kazandı ve kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyununu oynadı. Kırmızı takım kendi aralarında yarıştığı mücadelede yarışmacılar arasında bulunan Sefa kaza geçirdi. Yemek yaparken parmağından yaralanan Sefa zor anlar yaşadı.

MasterChef Türkiye’nin sevilen yarışmacısı Sefa Okyay Kılıç bireysel dokunulmazlık oyunu sırasında yaşadığı kaza ile yürekleri ağza getirdi. Yarışmacı kendisinden istenilen menüyü yaparken blender kullanmak zorunda kaldı. Sefa’nın blender kullanırken başına gelen kaza ise stüdyodakileri ve ekran başındakileri korkuttu. Parmağını blenderın bıçaklarının içine sokan Sefa bir anda blenderı çalıştırdı ve talihsiz kaza yaşandı.

Danilo Şef’in stüdyodaki sağlık çalışanına seslenmesi sonucu hemen müdahale edildi. Sefa’nın parmağına gerekli müdahale yapıldıktan sonra yarışmacı yemeğini yapmaya eli sargılı bir şekilde devam etti. Sefa’nın son durumu ise bilinmiyor!

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK ERAY’IN 

Dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım yarışmacıları arasında bireysel dokunulmazlık oyunu oynandı. Menüde Danilo Şef’in imzalı tabağı olan Yeşil Kuzu Dövmesi vardı. Yarışmacılar en iyi tabağı yapıp şefleri etkilemek için ellerinden gelen en iyi performansı gösterdi. Finale Eray ve Berker kaldı. Bireysel dokunulmazlığın kazananı Eray oldu. Bireysel dokunulmazlık oyununun kazananı Eray eleme potasına Berker’i gönderdi. Daha sonra kırmızı takım yarışmacılarını diğer eleme adayını belirlemek üzere oylama yaptı. Oylama sonucu en çok oyu Tanya aldı. Böylece haftanın 3. ve 4. eleme adayı Berker ve Tanya oldu.

TV8 ekranlarının vazgeçilmez programı Masterchef’te bir hafta daha geride kaldı. Masterchef, yeni bir yarışmacıya elveda derken merakla beklenen yarışmanın 73. bölüm fragmanı yayınlandı. Öte yandan yarışmanın sevenleri, 73. bölümde ikinci dokunulmazlığı alan takım merak edilmeye başlandı. Peki Masterchef’te eleme adayları kimler oldu? İşte merakla beklenen 71-3. bölüm fragmanı…

Masterchef Türkiye’de dün yayınlanan bölümde mavi ve kırmızı takım dokunulmazlık oyunu için mücadele ettiler. Masterchef’te yarışmacılar şeflerin verdiği menüde döner yaptılar. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım kendi içerisinde dokunulmazlık oyununda yarıştılar. 

Masterchef’te dokunulmazlık oyununu kazanan ekip Mavi takım oldu. Masterchef’te dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım dokunulmazlık oyunu oynadı. Sefa, dokunulmazlık oyununu kazanan isim oldu. Bu hafta Masterchef’te 1.eleme adayı Serhat oldu. Kırmızı takım kendi içerisinde gerçekleştirdiği oylama sonucunda ikinci eleme adayı olarak ise Walison’u seçtiler.

KAPTANLIK OYUNUN KİM KAZANDI

MasterChef Türkiye’de dün yayınlanan bölümünde Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin jüriliğinde kaptanlık oyunu oynandı. Şeflerin istediği yemeği en iyi yapmak ve bu haftanın mavi takım kaptanı olmak isteyen 15 yarışmacı kıyasıya mücadele etti.

Ton balığının ana karakter olduğu yaratıcılık oyununda finale Tanya, Walison ve Esra kaldı. En iyi ürünü hazırlayarak bu haftanın mavi takım kaptanı Esra oldu. Mavi takımın kaptanı olan Esra kırmızı takım kaptanı olarak da Ebru’yu seçti. İlk defa kaptanlık heyecanı yaşayan Ebru, ‘Esra abladan rica ettim, ‘beni kaptan yap’ diye o da beni kaptan yaptı’ açıklamalarında bulundu. Mavi ve kırmızı arasındaki ilk takım oyununda market avantajı kazanmak amacıyla kaptanlar düellosu oyunu Esra ve Ebru arasında oynandı. Levrek Buğulama yemeğini en iyi hazırlayan Ebru düelloyu kazanan isim oldu.

MAVİ TAKIM

Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

KIRMIZI TAKIM 

Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison

ELEME GECESİNDE DUYGU DOLU ANLAR!

16 yarışmacının mücadele ettiği MasterChef Türkiye yarışmasında bu hafta eleme potasına giden mavi takımdan dört, kırmızı takımdan iki yarışmacısı olmuştu. Zorlu geçen haftanın ardından yarışmacılar dün akşam, elenmemek için kıyasıya mücadele etti. İki etaplı eleme turunda şefler ilk olarak yarışmacılara “Demirhindi” verdi ve yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Bu etapta en başarılı üç tabak Uğur, Esra ve Eray oldu.

DUYGU YEMEĞİNİ SABOTE ETTİ 

Final eleme oyununa giden Sefa, Didem ve Duygu Danilo şefin özel tarifi olan “Balık Ekmek” yemeğini yapmaya çalıştı. 40 dakika gibi kısa bir sürede tabaklarını yapmaya çalışan yarışmacılar anlar yaşadı. Deniz ürünlerinde oldukça başarılı olan Duygu bu kez yemeğini eksik yaptı. Şefler tadım sırasında Duygu’ya oldukça sinirlendi.

Duygu için konuşan Mehmet şef ‘ciddi olarak sabote edilmiş bir tabak, bu seviyede bir yarışmacının böyle bir hata yapacağına inanmıyorum’ ifadelerini kullandı. MasterChef Türkiye’de ender yaşadığımız gecelerden birini yaşıyoruz diye söze başlay

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.