MasterChef Güzide Mertcan: Çok üzgünüm ama ev bizim… Güzide Mertcan kimdir

MasterChef Türkiye 2019 yarışması ile tanınan Güzide Mertcan, 7 milyon TL değerindeki eviyle günlerce konuşulmuştu. Güzide Mertcan lüks …

18.01.2021
20
MasterChef Güzide Mertcan: Çok üzgünüm ama ev bizim… Güzide Mertcan kimdir

MasterChef Türkiye 2019 yarışması ile tanınan Güzide Mertcan, 7 milyon TL değerindeki eviyle günlerce konuşulmuştu. Güzide Mertcan lüks villasıyla ilgili açıklama yaparak, “Biliyorum keşke olmasaydı diyorsunuz. Çok üzgünüm ama ev bizim” dedi.

MasterChef Türkiye 2019’da yarışan ve son dört isim arasına adını yazdırmayı başaran Güzide Mertcan, yarışma haricinde özel hayatıyla da çok konuşulmuştu. Özellikle Mertcan’ın 7 milyon TL değerindeki lüks villası dikkat çekmişti. Ardından bu evi satan Mertcan, Başakşehir’de bir apartman dairesine taşındığını, bu evin kendilerine yettiğini anlatmıştı. Güzide Mertcan, son olarak da lüks villasını tanıtması ve yorumuyla gündem oldu. Başakşehir’deki lüks villayı gezip video çeken Mertcan açıklamasında “Henüz taşınmadık. Taşınır mıyız orası da belli değil çünkü; sevgili eşim fabrikasını İstanbul Yeşilköy’deki serbest bölgeye yapmaya karar verdi” demişti.

“ÇOK ÜZGÜNÜM AMA EV BİZİM” 

Gelen yorum ve eleştirilerden sonra Güzide Mertcan videosundaki yoruma ekleme yaptı. Ünlü yarışmacı açıklamasında “Özellikle bazı arkadaşlara sesleniyorum, çok üzgünüm ama ev bizim. Biliyorum keşke olmasaydı diyorsunuz; bir firmanın reklamını yapmadım! Aylardır Instagram’da defalarca yapım aşamalarını paylaştığımız evi satıyoruz! Ev satmak için ev almıyoruz elbette, ama kısmet işte, koca fabrikasını taşımaya karar verdi, bu ev yapılırken. Bize yeni yollar, bize yeni evler göründü gelecekten!!!” dedi.

EVİNİN SON HALİ!

Güzide Mertcan yeni evininin tanıtımını yaptığı videoyla yeniden gündeme geldi. Tv8’de yayınlanan MasterChef Türkiye yarışmasını 3.lükle tamamlayan Güzide Mertcan YouTube kanalı üzerinden çektiği videoları takipçileriyle paylaşıyor.

7 milyon TL’lik villasıyla gündeme gelen Mertcan, eski evini sattıktan sonra yeni evine tadilat yaptırdı ve çektiği videoyla evininin tanıtımını yaptı.

Başakşehir’deki lüks villasıyla gündeme gelen Güzide Mertcan, Büyükçekmece’deki yeni evini tanıttı. YouTube hesabından açıklama yapan MasterChef Güzide, “Sizlere eski büyük evimi sattıktan sonra, satın alarak tadilatını yaptırdığım yeni evimi göstermek istedim” dedi.

YouTube sayfasında yeni evini tanıtan Mertcan şu sözleri dile getirdi: “Sizlere bu videomda, bugüne kadar gelen binlerce mesajın ardından, eski büyük evimi sattıktan sonra, satın alarak tadilatını yaptırdığım yeni evimi göstermek istedim. Sizlerle birlikte birçok video çektik. Bazıları içerik olarak öylesine hazırlanmıştı ama bazıları ilgi çekti. Fakat her zaman en çok ev ile ilgili videolar çok ciddi talep gördü ve her zaman yeni evimi merak eden arkadaşlarımız yoğunlukta oldu.”

“Ebetteki bunun talep ediliyor olması, evlerimi size göstermek zorunda olduğum anlamına gelmiyor. Ama bu talebin kökenine inebiliriz. Sizlere bu videomda en son evimi tanıtacağım. Henüz taşınmadık. Taşınır mıyız orası da belli değil çünkü; sevgili eşim fabrikasını İstanbul Yeşilköy’deki serbest bölgeye yapmaya karar verdi. Maalesef mesafe biraz uzak ve belli ki yakın bir gelecekte bize yeni yollar yeni evler göründü.”

 

“Sizlerden tek ricam bu videoyu ne kadar izlediğiniz benim için önemli değil ama lütfen, bundan sonra yayınlayacağım videoyu daha fazla izleyin. Zira orada anlatacaklarımın toplumsal bir sorunun benim tarafımdaki dışa vurumu olarak görüyorum. Bazı farkındalıkların oluşması için küçük de olsa bir çaba sarf ediyorum”

Mertcan’ın yeni villası üç katlı olarak öne çıkıyor ve içinde açık havuz ile özel çalışma odası bulunuyor.

Evin içinde asansör, kapalı havuz, üç ayrı katta mutfak ve jakuzi da var. Evin en alt katında ise misafirler için özel konaklama alanı, mutfak ve çocuk odası mevcut.

İşte MasterChef Güzide’nin yeni evinden yansıyan diğer görüntüler…

AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Mertcan, Instagram üzerinden kendisine gelen eviyle ilgili bir soruya, şu yanıtı verdi:

“Bizim sitede 80 tane ev var. Bizimkinden pahalı binlerce villa var. Muhafazakar aile sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Şimdi siz cevap verin o zaman. Binlerce villanın içinde sadece neden kapalı olan suçlanıyor?”

‘SÜKUT İKRARDANDIR’

MasterChef yarışmasıyla tanınan Güzide Mertcan, 7 milyon TL değerindeki yalısıyla gündeme gelmişti. Mertcan, hakkında çıkan çeşitli haberlerle ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Mertcan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘Herkese merhaba. Öncelikle daha önceleri açıklama yapma gereği dahi duymadığım ve insanların itibar etmeyeceğini düşündüğüm, ben ve ailem hakkında çıkan asılsız haber ve bilgiler hakkında, ‘sükut ikrardandır.’ sözünden yola çıkarak açıklama yapmam, elzem bir hal almıştır. Dün birçok haber sitesinde yayınlanan Güzide’nin 7 milyonluk evi, Güzide’nin lüks yaşantısı vb. başlıklı atılan, art niyetli olduğunu düşündüğüm haberlere cevap vermek isterim. Öncelikle en çok yalan haber yapılan eşimin ne iş yaptığıyla başlayayım… Biz evlendiğimizde bir firmada maaşlı bir çalışandı. Sonrasında defalarca battığı ama hiç vazgeçmediği işe yeniden döndü. Ve simülatör üretmeye başladı… Kenarda hiç birikimimiz olmadan sadece inandığı iş için gece gündüz çalıştı. Şimdi ise dünyanın sektöre yön veren Robotik şirketlerinden birinin sahibi… Hep söylediğimiz gibi biz çok normal insanlarız. Ve bu yaşananlar biz normal insanları daha fazla etkiliyor. Binlerce mesajla bu süreçte beni destekleyenler olmasaydı çok daha zor olurdu. Tüm destekleyenlere çok teşekkür ederim.’

GÜZİDE MERTCAN KİMDİR?

Yayınlandığı günden beri MasterChef’in favori yarışmacılarından olan Güzide Mertcan, lüks eviyle sosyal medyada olay oldu. 31 yaşındaki Güzide Mertcan, özellikle yaptığı tatlılarla şeflerin takdirini topluyor. 

Evli ve 3 çocuk annesi olan Güzide Mertcan, İstanbulda lüks bir villada yaşıyor. Evinin fotoğraflarını da sık sık sosyal medya hesabından paylaşan Mertcan’ın evinin değeri 7 milyon TL.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.