Melikşah ve Tekiş karşı karşıya! Uyanış: Büyük Selçuklu 26. bölüm fragmanı

Melik Tekiş’in hainliğini ortaya çıkar. Öte yandan Seferiye Hatun vefat eder. Bu ölüm haberi tüm sarayı yasa boğar. Ancak Melikşah içeriden …

23.03.2021
6
Melikşah ve Tekiş karşı karşıya! Uyanış: Büyük Selçuklu 26. bölüm fragmanı

Melik Tekiş’in hainliğini ortaya çıkar. Öte yandan Seferiye Hatun vefat eder. Bu ölüm haberi tüm sarayı yasa boğar. Ancak Melikşah içeriden yediği darbeler nedeniyle oldukça öfke doludur. Sabbah ise büyük sırrı öğrenmesi işleri daha da karıştırır. Melişah ve Tekiş arasında büyük savaş… Uyanış: Büyük Selçuklu 26. bölüm fragmanı

Sencer ile anlaşmak isteyen Tomas, Livya’yı geri ister. Ancak Sencer, anlaşmaya rağmen Livya’yı teslim etmeyeceğini bildirir. Hasan Sabbah, ise Başulu Hatun hakkındaki sırrı irdelemeye başlar. Tekiş ise zora girmiştir. Abisinin Bizans ile anlaştığını duyanın kendisi olduğunu öğrenirse sonu olacağını bilir. Öte yandan Tekiş, Tomas’ı pusuya düşürmeye çalışır. Ancak büyük pusuya kendisi düşer. Melikşah hainin Tekiş olduğunu anlar. Oğlunu esir alan Melikşah, Tekiş’le karşı karşıya gelir.

 UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 26. BÖLÜM FRAGMANI 

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU NEREDE ÇEKİLİYOR?

‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin çekimleri son sürat devam ediyor. Çekimler için yepyeni bir şehir inşa edildi. Sultan Melikşah’ın hayat hikayesini anlatan diziye 7 bin 500 metrekarelik alanda bir set oluşturuldu. Sadece 1. bölümde 150 kişilik bir teknik ekip, 50 oyuncu, 3 bine yakın figüran çalıştı. Birinci bölümün çekimleri 60 günde tamamlandı. Set içerisine; medrese, kervansaray, saray, Anadolu Selçuklu ve Kınık Obası, Bizans Kalesi ve Şelemzar Şehri kuruldu. Dönemi yansıtan 3 bin aksesuar ile 5 bin parça kostüme yer verildi. At binme, kılıç eğitimi ve aksiyon sahneleri için eğitimleri, Hollywood’da koreografi çalışmaları yapan Nomad Stunts verdi.

TRT 1 tarihi dizilerde kasıp kavurmaya devam ediyor. Bu kez de Türk tarihinin en çok savaşlı yılları olan Selçuklu Devleti’nin kurulma dönemini anlatan Uyanış: Büyük Selçuklu’yu ekranlara getirecek. 28 eylül Pazartesi 20:00 saatinde başlayacak. Selçuklu tarihini anlatacak olan dizide usta oyuncu Mehmet Özgür’den Gürkan Uygun’a kadar birçok isim yer alacak. Önceleri Nizamı Alem ismiyle yayınlanan dizi daha sonra ismini Uyanış: Büyük Selçuklu olarak değiştirildi. Dizi Beykoz’da kurulan özel bir platformda çekiliyor. 

UYANIŞ:BÜYÜK SELÇUKLU’NUN OYUNCULARI KİMLERDİR?

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan dizi Nizam’ı Alem’de genç oyunculardan Gürkan Uygun, Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu, Cemal Toktaş, Sevda Erginci, Osman Sonant, Mehmet Özgür ve Ilker Kizmaz  yer alıyor. Genç oyuncular karakterleri için binicilik ve kılıç dersleri alıyor. Dünyaca ünlü eğitmenlerden ders alan oyuncular günde yaklaşık 8 saat çalıştı. Dizinin yapımcılığını Akli Film üstlendi. Senaryosunu ise Diriliş Ertuğrul senaristlerinden Serdar Özönalan yazdı. Dizi de Sultan Melikşah’ı Buğra Gülsoy, Ahmet Sencer karakterini ise Ekin Koç oynayacak. 

NİZAM-I ALEM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Selçuklu döneminde dağılan ülke ve askeriyeyi düzenlemek için kurulan Nizam-ı Alem dönemine en güçlü isimlerden biri olan Sultan Melikşah öncülük etti. Anadalu’da hakimiyeti düzenlemek için kurulan kuruluş beraberinde büyük bir devlet sorununu da doğurmuştur. Diziyi Kuşlarla Yolculuk ve Hay Sultan dizilerini hazırlayan Akli Film yapacak. Dönem dizilerine ağırlık veren yapım şirketi Usta oyuncu Mehmet Özgür ve Gürkan Uygun’u da diziye dahil etti. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.