Nakil için uygun donör bulunan Hakan Taşıyan’dan müjdeli haber! Hakan Taşıyan’ın sağlık durumu

Yaklaşık 4 aydır hastanede yaşam mücadelesi veren ve karaciğer nakli bekleyen usta sanatçı Hakan Taşıyan için aranan uygun donör bulundu …

05.03.2021
14
Nakil için uygun donör bulunan Hakan Taşıyan’dan müjdeli haber! Hakan Taşıyan’ın sağlık durumu

Yaklaşık 4 aydır hastanede yaşam mücadelesi veren ve karaciğer nakli bekleyen usta sanatçı Hakan Taşıyan için aranan uygun donör bulundu. Sanatçı yapılan tahlillerin ardından dün ameliyata alındı. Taşıyan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bir döneme damgasını vuran şarkıcı Hakan Taşıyan’dan üzücü haber geldi. Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan ve yaklaşık 4 aydır tedavi gören Taşıyan’ın son durumuyla ilgili açıklama yapılmıştı. Taşıyan’ın, acil olarak böbrek ve karaciğer nakli olması gerektiği duyurulmuştu. Böbrek nakli için kız kardeşinin uyumlu olduğu belirtilirken, karaciğer için herhangi bir donör bulunamadığı ifade edilmişti. Yaklaşık 4 aydır hastanede yaşam mücadelesi veren ve karaciğer nakli bekleyen usta sanatçı Hakan Taşıyan için aranan uygun donör bulundu. Sanatçı yapılan tahlillerin ardından dün ameliyata alındı.

“DONÖR UYLUMLU ÇIKTI”

Hakan Taşıyan’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Taşıyan için uygun donör bulundu. İzmir’de bir kadavradan alınan donör, Ankara’ya getirildi. Şarkıcının sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı: “Bugün değerli doktorlarımızın aranan donörün bulunması haberini vermesiyle birlikte, büyük bir sevinç yaşadık. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ndeki doktorlarımız, yaptıkları tetkikler neticesinde donörün uyumlu olduğunu belirterek akşam üzeri 16.00 civarı karaciğer nakil ameliyatına başlamışlardır. Şu anda ameliyat süreci devam etmektedir. Bu süreçte dualarıyla ve canı gönülden çığ gibi büyüyen sevgileriyle yanımızda olan tüm Hakan Taşıyan sevenlerinin ve gönül dostlarının dualarını bekliyoruz. Ameliyat süreci sonrasında tekrar bilgilendirme yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

KIZ KARDEŞİNDEN NAKİL YAPILACAK

Hakan Taşıyan’ın arkadaşı olan Hakan Yılmaz, ‘Şu anda mutlu günümüz. Dün akşam itibarıyla karaciğer nakli gerçekleşti. Ardından birkaç gün içinde böbrek nakli gerçekleşecek. Dün geceyi hastanede geçirdik, uzun süren bir operasyon. Hakan Taşıyan’ın sabah ‘iyiyim’ dediğini içeriden öğrendik. İnşallah daha da iyi olacak. Daha güzel sağlık haberlerini sizlerle paylaşacağız. Ancak birkaç gün sonra gerçekleşecek. Artık bir arayış kalmadı. Arayış bundan sonra sağlıktan yana, güzel haberlerden yana. Sağlığına kavuştuğunu, ayağa kalktığını aktarmak için sabırsızlanıyoruz.’ diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Arabesk müziğinin önemli seslerinden, 1990’lı yıllara damgasını vuran Hakan Taşıyan’ın organ nakli beklediği ve ölüm döşeğinde olduğu iddia edilmişti. Taşıyan için çağrıda bulunan arkadaşı Hakan Yılmaz, ‘Organ nakil ameliyatı her hastanede gerçekleşmiyor, böbrek ve karaciğer nakli için hem maddi hem manevi desteğe ihtiyacı var.’ demişti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.