Netflix 16 milyon yeni aboneye ulaştı

Sosyal izolasyonun etkileri her alanda görülmeye başlandı. Netflix, açıkladığı raporda ilk çeyrek boyunca yaklaşık 15,8 milyon yeni aboneye …

27.04.2020
25
Netflix 16 milyon yeni aboneye ulaştı

Sosyal izolasyonun etkileri her alanda görülmeye başlandı. Netflix, açıkladığı raporda ilk çeyrek boyunca yaklaşık 15,8 milyon yeni aboneye ulaşttıklarını belirtti.

Beklentinin üzerine çıkıldı

Sosyal izolasyonun online platformlara yeni kullanıcılar kazandıracağı öngörülüyordu ancak tıpkı Disney+ gibi Netflix de bu konuda beklentilerin oldukça üzerine çıktı. Geçtiğimiz haftalarda Wall Street uzmanları, Netlix’in ilk çeyrek yeni abone sayısının 7-8 milyon civarında olmasını beklediklerini açıklamışlardı. Netflix bu tahminleri ikiye katladı.

Netflix’in ilk çeyrek sonu itibarıyla ulaştığı toplam abone sayısı ise 182,9 milyon. İkinci çeyrekte yeni abone sayısının 7,5 milyon civarında olması öngörülürken, Netflix CEO’su Reed Hastings yılın ikinci yarısında, salgının da görece kontrol altına alınacağı öngörülerek, yeni abone sayılarında geçen yılın aynı dönemine göre düşüş beklediklerini açıkladı.

Netflix ayrıca güncel yapımlarıyla ilgili bazı izlenme sayılarını da paylaştı:

Stranger Things: 64 milyon abone izlenmesi

Spenser Confidential: 85 milyon abone izlenmesi

La Casa de Papel: 03 Nisan’dan bu yana 65 milyon abone izlenmesi

Ozark: 29 milyon abone izlenmesi

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.