Nike ve Adidas tasarımcısından ‘Tesla’ imzalı ayakkabı

Daha önce Nike ve Adidas gibi markalarla çalışan tasarımcı, Tesla imzalı ayakkabı tasarladı. Ünlü markalarda bir süre bulunmuş eski tasarımcı …

18.01.2021
18
Nike ve Adidas tasarımcısından ‘Tesla’ imzalı ayakkabı

Daha önce Nike ve Adidas gibi markalarla çalışan tasarımcı, Tesla imzalı ayakkabı tasarladı. Ünlü markalarda bir süre bulunmuş eski tasarımcı şimdi de elektrik vurgusuyla birlikte Tesla’yı spor ayakkabıya taşıdı. Işıklı bir krampon ayakkabı tasarımına yer veren Hussain Almossawi, dikkat çekmeyi başarıyor.

Tesla, Elon Musk’ın göz bebeği. Dünyanın en dikkat çeken elektrikli otomobil üreticilerinden olan Tesla, bir başka konsept tasarıma taşınıyor.

New York’ta yaşayan ve daha önce Nike, Adidas, EA Sports ve benzeri pek çok markayla çalışan Almossawi, fütüristik tasarım çizgisiyle biliniyor. Futbolcuların tercih ettiği bir spor ayakkabı türü olan kramponlara farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Bir Tesla ve futbol tutkunu olan genç tasarımcı, yeni bir spor ayakkabı tasarladı.

Tesla’dan ilham alındığı için ışıklı şeritlere sahip olan ayakkabının genel anlamda akıllı bir özelliği bulunmuyor. Çok daha şık ve farklı görünmesi için oluşturulan bu konsept tasarımı gerçekten de dikkat çekiyor.

Ünlü tasarımcı yaptığı futbol ayakkabısı tasarımını paylaşarak “Sporun geleceğinin nasıl görüneceğini hayal ediyor musunuz?” dedi.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.