Sevcan Orhan hayatının dönüm noktasını anlattı! ‘Arif Sağ’ı dinledim türkücü oldum’

Şarkıcı Sevcan Orhan, 10 yaşındayken izlediği Arif Sağ konseri sonrası ‘O sahnede ben de olmalıyım” diyerek türkücü olmaya karar verdiğini …

23.03.2021
13
Sevcan Orhan hayatının dönüm noktasını anlattı! ‘Arif Sağ’ı dinledim türkücü oldum’

Şarkıcı Sevcan Orhan, 10 yaşındayken izlediği Arif Sağ konseri sonrası ‘O sahnede ben de olmalıyım” diyerek türkücü olmaya karar verdiğini açıkladı.

Türk Halk Müziği’nin sevilen ismi Sevcan Orhan, hayatının dönüm noktasını anlattı. Halk müziğini sevmenin bir yaşam biçimi olduğuna işaret eden Orhan, sanat dünyasına adım atmasında Arif Sağ’ın önemli bir rol oynadığını söyledi. “Arif Sağ hayatımın dönüm noktasıdır” diyen sanatçı, sözlerine “10 yaşındayken kendisini dinlediğim bir Harbiye Açıkhava konseri sırasında bu işi yapmaya karar verdim. ‘Bir gün o sahnede olmalıyım’ diye karar verdiğim andır” şeklinde devam etti.

Orhan, yaşam tarzı ve hayatıyla usta sanatçı Belkıs Akkale’yi kendisine örnek aldığını aktardı.

Bir dönem, ekranda başka birini izliyor gibi olduğunu ve kendisini sevemediğini ifade eden sanatçı, “Baktım ki bu iş böyle olmayacak, ya kendin olacaksın ve kaybedeceksin ya da başka biri olup kaybedeceksin.’ Ama en azından kendin olduğunda kazanabilme şansın var” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.