Şiddet suçundan yargılanan Ozan Güven’in duruşmadaki ilk ifadesi ortaya çıktı

Geçtiğimiz aylarda gündeme yerleşen Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven arasındaki darp olayında, dava süreci devam ediyor. Ozan Güven bugün, İstanbul …

21.01.2021
21
Şiddet suçundan yargılanan Ozan Güven’in duruşmadaki ilk ifadesi ortaya çıktı

Geçtiğimiz aylarda gündeme yerleşen Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven arasındaki darp olayında, dava süreci devam ediyor. Ozan Güven bugün, İstanbul Adalet Sarayı’nda saat 13.30’da ilk kez hakim karşısına çıktı. Şiddet suçundan yargılanan Ozan Güven’in ilk ifadeleri ile duruşmada yaşananlar ortaya çıktı.

Oyuncu Ozan Güven, Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı gerekçesiyle dava edilmişti. Mahkeme süreci devam eden Güven, ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşma, saat 13.30’da İstanbul Adalet Sarayı’nda 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Ünlü oyuncu, hem sanık hem de müşteki sıfatıyla yer aldı. Deniz Bulutsuz, adliyeye gelen ilk isim oldu. Güven ise davanın başlamasına çok kısa bir süre kala giriş yaptı.

Davacı Deniz Bulutsuz duruşmada, “Şikayetçiyim, kamu davası açılması talebim vardır. Beyanlarım doğrudur tekrar ediyorum. Yaşamak zor anlatmak daha zor. Yaşananlar çok ağırdır anlatmak zorunda kalmazsam memnun olurum. Ozan Güven’in darp fotoğraflarını gördüm. Kendimi suçlu görmüyorum. Kendimi korumak adına engel olmaya çalıştım.” dedi ve kendi adına yapılan suçlamaları reddetti.

Ozan Güven ise, ‘Olay gecesinden yaklaşık 5 ay önce yazdığım bir şey ilişkinin dinamikleri değişiyor. Sırf bağırdığım için utandığımı ifade ettim. Bağırdığım için özür mektubu yazdım. Bağırdığım için pişman olan ben böyle bir şey yapamam. 4 kez ayrılmak istedim. Anlaşamıyorduk bayılma numarası yapıyordu. 5-6 gün önceki bir yazının gündeme gelmesi niyeti ortaya koyuyor. Son gördüğümde çenesinde benim taktığım bant vardı. Evden kendi rızasıyla çıkmış. Ben evde yoktum.’ sözleriyle kendisini savundu.

ALIKOYMA İDDİASI HAKKINDA KONUŞTU

Deniz Bulutsuz alıkoyma iddiası hakkında, ‘Ev iki katlı müstakil. Darbe almaya üst katta başladım çenemden orada darbe aldım. Abajurun cam kısmıyla vurdu. Merdivenden hemen sonra çıkış kapısı var. Merdivende saçımdan tutup duvarlara burdu. Aşağı yuvarlandım. Pencereden sesimi duyurmak için bağırdım. Belki biri sesimi duyar umuduyla. Pencereyi kapatıp engel oldu. Bu esnada çok darbe aldım. Kapının olduğu yerde bilincimi kaybettim. Üzerime su dökerek uyandırdı. Darbe atmaya devam etti. Vazgeçtiği anda evden kendimi dışarıya attım. Kendimi mümkün olduğunca uzağa atmak istedim ana caddeye çıkma cesaretim yoktu. Şoförünü gördüm arabaya bindim ve beni götürmesini istedim.’ açıklamasında bulundu.

OZAN GÜVEN’İN AVUKATINDAN KARŞI SORU

Davalı Ozan Güven’in avukatı, ‘Deniz hanım çirkin söz işittiyse neden eve gitti acaba affetmiş miydi?’ sorusunu yöneltti. Bunun üzerine davacı Deniz Bulutsuz, ‘O hakareti tekrardan ağzıma almak istemiyorum. Ozan’ın arkadaşlarının önünde yapıldı. Kendisini affetmedim böyle bir durumda benim tercihim duyduğum şeyi insanların önünde büyütmek olmadı. Daha öncede Ozan alkol alınca küfür eder, huysuz olur. O haldeyken üzerine gidilmez.’ karşılığını verdi.

Araç konusuna da açıklama getiren Deniz Bulutsuz, ‘Ben aracı Ozan’dan istemedim. O gece olayı evine gittiğim arkadaşım ve Ozan’ın şoförü biliyordu. Ben o haldeyken vücudumda yaralar varken başkasına açıklama yapmak istemedim, görülmek istemedim. Direkt Ozan’la değil şoför ile iletişime geçtim ve kaçmak istedim.’ dedi.

OZAN GÜVEN’İN AVUKATINDAN YENİ SORULAR

Davalı Güven’in avukatı, ‘Deniz hanım yurt içi ve yurt dışında geçmişte saldırıya uğramış mı?’ şeklinde bir soru daha yöneltti. Bulutsuz bu soruya, ‘Arkadaşımın değil ama hiç tanımadığım biri tarafından uğradım. Bundan dolayı şikayetçi oldum. Haklı bulundum sanık mahkum edildi.” dedi. “Olaydan 5-6 gün sonra önce adliyede bulunan adli tıpa başvurdum. Buradan hekimin sevkiyle devlet hastanesine gittim. Ayağımda cam parçaları vardı. Gözümde ağır bir kanama vardı. O dönem görme kaybım vardı ama şuan öyle bir durum söz konusu değil.’ yanıtı verdi.

Ozan Güven’in avukatı son olarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın dosyaya müdahil olma talebinin reddedilmesini ve teknik bir rapor alınmasını istedi. Deniz Bulutsuz’un avukatı bu duruma, ‘Ozan Güven’in raporu özel bir hastaneden alınmış. En son adli muayene raporunda çelişkiler var. İmzası ters atılmış.’ iddiasında bulundu. Ozan Güven ise, ‘İmza ve yazı bana ait. İncelediğime göre isim de ters çıkmış. Kağıt mı ters anlayamadım.’ karşılığını verdi ve mahkeme huzurunda karşılaştırma için imza attı. 

Mahkeme, şoför ve arkadaşlarının tanık olarak dinlenip çenede bulunan izin incelenmesine ayrıca Ozan Güven’in getirebileceğini belirttiği abajurun da bir sonraki celse incelenmesine hükmetti. Deniz Bulutsuz, bir sonraki celsede duruşmaya katılacağını ifade etti. Duruşma, ileri bir tarihe ertelendi.

NE OLMUŞTU?

13 Haziran akşamı yaşanan olayda; Deniz Bulutsuz, evinde bulunduğu Ozan Güven’in eski arkadaşlık muhabbetlerinden rahatsız olduğunu bildirdikten sonra fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kaldığını bildirerek polise başvurdu.

Darp raporu alan Bulutsuz’un vücudunda birçok çürüğe rastlandı. Saatlerce şiddet gördüğünü söyleyen Bulutsuz’un avukatının İstanbul Aile Mahkemesi’ne verdiği dilekçede, “Bulutsuz, Güven’in taşkınlıklarına tepki verince şiddet görmüştür. Yüzünde ve vücudunda morluklar oluşmuştur” sözleri yer aldı.

Bu haberler ardından Güven ise mağdur olduğunu ileri süren açıklamalar yaptı. Mahkemeye de şiddette maruz kaldığına dair fotoğrafla sunduğu söylendi.

DENİZ BULUTSUZ YAŞADIĞI ŞİDDETİ İŞTE BÖYLE ANLATTI:

“Bu söze bozulduğumu söylememin ardından alkolün etkisiyle bağırıp çağırmaya başladı. Onu sakinleştirmek isterken yatak odasındaki abajuru duvara vurarak kırdı. Beni ittirince abajur çeneme geldi. Sonra beni yatağa yatırarak üzerime oturarak sert bir tokat attı. Ardından bana vurmaya devam ederken kendi yüzüne de vuruyordu. Evden kaçmaya çalıştım. Evin üst katındaki merdivenlerden inerken saçımdan beni yakalayarak kafamı duvara vurdu.Çarpmanın etkisiyle merdivenlerden düştüm. Birçok bölgeden yaralandım. Elimde su şişesi ile beklerken ‘Bana biraz su ver’ dedim. Elindeki suyu kafamdan aşağıya dökerek, ‘Al sana su’ dedi. Evden çıkmama izin vermeyerek ‘Hiçbir yere gidemezsin. Sen bunu hak ediyorsun. Seni öldüreceğim’ dedi. Cep telefonumu elimden alarak cebine koydu. Beni evde alıkoyduğu için büyük uğraşlarla ayakkabılarım olmadan evden çıktım. Şoförü, arkadaşımın evine bıraktı.”

OZAN GÜVEN’DEN İLK AÇIKLAMA

Deniz Bulutsuz’a dar ettiği iddia edilen Ozan Güven’den ilk açıklama şu şekilde oldu:

“Şiddet hiçbir vicdanda aklanamaz. İster fiziksel, ister ruhsal, ister sosyal olsun, kabul edilmemelidir; tepkiyi hak eder. Tam da bu sebeple, değerli kamuoyundan hukuki sürecin sonuçlanmasını, beklemelerini rica ediyorum.”

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.