Sosyal medya bu olayı konuşuyor! Mesut Öztürkmen tutuklandı…

Ukraynalı Anna B’Ye eski eşi tarafından yapılan bu saldırı sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Mesut Öztürkmen’in tutuklanmasını isteyenlerin …

17.01.2021
21
Sosyal medya bu olayı konuşuyor! Mesut Öztürkmen tutuklandı…

Ukraynalı Anna B’Ye eski eşi tarafından yapılan bu saldırı sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Mesut Öztürkmen’in tutuklanmasını isteyenlerin açtığı başlık kısa sürede Twitter’da gündemin birinci sırasına oturdu.

Kocaeli’de yaşayan Ukrayna uyruklu Anna Butim, boşanmak istediği eşi Mesut Öztürkmen’in (45) saldırısına uğradı. Falçata ile yüzü parçalanan Butim, yüzünde açılan derin yaraları sosyal medyadan paylaşarak yardım istedi. Ukraynalı genç kadının yüzünün paramparça edildiğini tüm çıplaklığıyla ortaya koyan görüntüler görenlerin içini sızlattı. Çığığının duyulmasını isteyen talihsiz kadının yüzünü bu hale getiren Mesut Öztürkmen’in tüm dijital platformlarda hesaplarını askıya alıp kaybolduğu iddia edildi.

ŞOKE EDEN FOTOĞRAFLAR

İşte Kocaeli’de ikamet eden ve kocası Mesut Öztürkmen tarafından acımasızca bu hale getirilen Ukrayna uyruklu Anna Butim’in (Hanna Butym) yüzünün aldığı hal ve saldırıya ilişkin detaylar;

YÜZÜ FELÇLİ KALACAK

Hakkında uzaklaştırma kararı olan Öztürkmen, sosyal medyadan takip ettiği baldızının Florya’da bulunan bir alışveriş merkezinde olduğunu görünce harekete geçti. Butim’in alışveriş merkezinden çıkmasını bekleyen cani eş, Butim’e falçata ile saldırdı. Sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışan kadın kendisinin hâlen ölümle tehdit edildiğini kaydetti. Butim yüzünün felçli kalacağını belirtti.

“BU ALÇAK TUTUKLANSIN”

Butim’in İstanbul Emniyeti ve Kocaeli Emniyeti’ni etiketlediği mesajına sosyal medya kullanıcılarından destek yağdı. Kullanıcılar Butim’in, vahşetin failinin tutuklanması çağrısında bulundular. Tepkiler ise kısa sürede çığ gibi arttı.

MAĞDUR KADINA TWİTTER DARBESİ!

Öte yandan Butim’in falçatalı saldırı sonucu ağır yara alan yüzünün fotoğraflarını paylaşması nedeniyle Twitter Anna’nın hesabını da askıya aldı.

VAHŞETİN SORUMLUSU YAKALANDI!

Geçtiğimiz kasım ayında hakkında 3 ay uzaklaştırma kararı verilen Mesut Öztürkmen, olayın ardından kaçtıysa da Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ekiplerince kısa sürede yakalandı. Anna’nın hastanede çekilmiş fotoğraflarındaki detay dikkatlerden kaçmadı.

“ALLAH’IM NE OLUR BENİ KORU”

Aqua Florya adlı alışveriş merkezinden çıktıktan sonra saldırıya uğradığını belirten Anna Butim attığı tweette şu ifadelere yer verdi: “Boşanmak istediğim ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunan adam tarafından AquaFlorya’da falçata ile saldırıya uğradım. Yüzüm felçli kalacak ve beni hala öldürmekle tehdit ediyor. Allah’ım lütfen beni koru.”

TUTUKLANDI

Saldırının ardından olay yerinden kaçan Murat Öztürkmen, Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ekipleri yakalandı. Sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öztürkmen’in intihara teşebbüs ve tehdit suçlarından da suç kaydı olduğu öğrenildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.