Uyanış: Büyük Selçuk’ta şaşırtan ayrılık! Hasan Sabbah yani Gürkan Uygun veda mı etti?

TRT 1 ekranlarının fenomen dizilerinden biri olan Uyanış: Büyük Selçuklu’da köşeye sıkışan Hasan Sabbah’ın uçurumdan atlaması akıllara …

20.01.2021
18
Uyanış: Büyük Selçuk’ta şaşırtan ayrılık! Hasan Sabbah yani Gürkan Uygun veda mı etti?

TRT 1 ekranlarının fenomen dizilerinden biri olan Uyanış: Büyük Selçuklu’da köşeye sıkışan Hasan Sabbah’ın uçurumdan atlaması akıllara karakterin diziden çıkıp çıkmayacağı sorusunu getirdi. Ancak yapımcılardan kesin bir açıklama gelmedi.

Büyük Selçuklu döneminin yükseliş tarihinden başlayan Uyanış: Büyük Selçuklu’larda tarihe adını yazdıran karakterlerden biri olan Hasan Sabbah’a da yer verildi. Tarihte bilinen ilk suikastları yetiştiren ve Batini topluluğuna liderlik yapan Hasan Sabbah’ın oyun ve entrikalarına yer verildiği Uyanış: Büyük Selçuklu büyük merak ve hayranlıkla takip ediliyor.

Dizinin son bölümünde hainlikleri ortaya çıkan Hasan Sabbah’ın uçurumdan atlaması ise hayranlarını üzdü. Tarihin akışında da Büyük Selçukluları yıkıma sürükleyen bir isim olan Hasan Sabbah’ı oynayan Gürkan Uygun ya da yapımcılardan ayrılığa dair bir haber gelmedi.

Ancak uçurumdan atlaması akıllara diziden ayrıldı mı? sorusunu getirdi. Batiniler’in sırlar Kitabinin Büyük Selçuklu’nun eline geçmemesi için direnen Hasan Sabbah’ın akibeti merak konusu oldu. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.